Vjedhje e rëndë në këtë fshat të Podujevës, hajnat “kthehen në shtëpi” me Mercedes

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në fshatin Sfecël të Podujevës, raporton Llapi.info. Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës në raportin e saj...

Komuna e Podujevës ndan qindra mijëra euro për asfaltim rrugësh në këto fshatra

Komuna e Podujevës, pas procedurave të prokurimit në Gërdoc dhe Sfecël, ka hapur tenderë edhe për asfaltim rrugësh në fshatra tjera, raporton Llapi.info. Sipas njoftimit...

Bulliqi: Do t’i ndajmë 2 mijë euro për familjen e Arlind Veselit

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se si Komunë do t’i ndajnë 2 mijë euro për familjen Veseli, e cila ka...

Gold Ag: Duke ardhur në Podujevë, mora një telefonatë – kaq para dhuroi një...

Këngëtari Arian Agushi, i njohur si GOLD AG, ka performuar sot në koncertin humanitar që po mbahet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, raporton...

Naim Abazi: Zemërgjerësia ka qenë gjithmonë veti e Llapit dhe Gollakut

Këngëtari i njohur, Naim Abazi, ka marrë pjesë sot në koncertin humanitar që po mbahet në Podujevë, raporton Llapi.info. Pak para se të nis të...

GOLD AG me një videomesazh ka një thirrje për qytetarët e Podujevës

Këngëtari i njohur, Gold Ag, ka bërë thirrje te qytetarët llapjanë që të marrin pjesë në koncertin humanitar që do të mbahet në stadiumin...

Gjithçka gati – Pas pak do të nis koncerti humanitar në Podujevë

Për pak minuta pritet të nis koncerti i madh humanitar në Podujevë, raporton Llapi.info. Tashmë janë kryer edhe përgatitjet e fundit, ku në këtë koncert...

Ekrem Hyseni i dhuron 333 bileta për koncertin e nesërm në Podujevë, ku paratë...

Nesër, në Podujevë, do të organizohet një koncert me 17 këngëtarë, me qëllim të mbledhjes së parave për shërimin e llapjanit Arlind Veseli, raporton...

Shënohet Dita Botërore e Bletës në Podujevë, Bulliqi: Këtë vit me shoqëri bletësh do...

Komuna e Podujevës në bashkëpunim me Shoqatën e Bletarëve “Llapi” kanë shënuar 20 majin – Ditën Botërore të Bletës me një manifestim me bletarë...

LDK në Podujevë: Nuk do të ndalemi, kemi ngritur kallëzime penale – të jep...

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), dega në Podujevë, ka bërë të ditur se ka ngritur kallëzim penal ndaj drejtorisë së Arsimit në këtë Komunë,...