Ballina Podujevë

Podujevë

  Kështu i komentojnë qytetarët punimet në rrugën Prishtinë – Podujevë

  Punimet në rrugën Prishtinë – Podujevë kanë nisur tash e disa javë. Të njëjtat pritet të vazhdojnë për më shumë se një vit. Por, zgjerimi i...

  Ky është futbollisti i radhës që i bashkohet Llapit, u shpall kampion me Ballkanin

  Llapi ka prezantuar sot edhe një futbollist të ri, shkruan Llapi.info. Klubi nga Podujeva ka njoftuar se ka arritur të nënshkruaj kontratë njëvjeçare me qendërmbrojtësin...

  Të shtëna me armë në Bradash të Podujevës, policia konfiskon kallash e fishekë

  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka pasur të shtëna me armë në fshatin Bradash të Podujevës, shkruan Llapi.info. Sipas PK-së, të shtënat kanë ndodhur...

  Rrahje në Podujevë, ka të lënduar

  Një femër ka pësuar lëndime trupore pasi është sulmuar fizikisht nga një person, shkruan Llapi.info. Rasti është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës. NJOFTIMI I PLOTË: Podujevë...

  Komuna e Podujevës shpall konkurs për punëtorë

  Komuna e Podujevës ka shpallur edhe dy konkurse për punëtorë, shkruan Llapi.info. Sipas njoftimit, konkursi i parë është hapur për pozitën Specialistë i Administrimit të...

  Konkurs për drejtorë dhe zv.drejtorë në këto shkolla të Podujevës

  Komuna e Podujevës, përkatësisht Drejtoria e Arsimit, ka shpallur edhe një konkurs për drejtorë dhe zv.drejtorë, shkruan Llapi.info. Sipas njoftimit, ky konkurs është hapur për...

  Vjedhje e rëndë në Podujevë; Kjo është vlera e dëmit

  Një dukuri e shpeshtë që po terrorizon blegtorët në vende të ndryshme në Kosovë dhe që është shndërruar në shqetësim janë vjedhjet e bagëtive. Kështu...

  Llapjanit ia thyejnë xhamin e veturës në këtë fshat, ia vjedhin çantën – mbetet...

  Cak i hajnave shumë herë kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë veturat, të cilat qytetarët nuk po kanë siguri t’i lënë askund. Automjete të...

  Aksident në Podujevë; Këto janë detajet

  Një aksident trafiku ka ndodhur sonte rreth orës 19:30 në rrugën Merdar – Podujevë, raporton Llapi.info. Sipas informacioneve që posedon Llapi.info nga dëshmitarët, në këtë...

  Bulliqi: Po asfaltohen rrugët në fshatin Bradash dhe Dobratin të Podujevës (PAMJE)

  Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka publikuar pamjet nga asfaltimet e fundit në dy fshatra, shkruan Llapi.info. Sipas tij, asfaltimi i rrugëve është...