130 raste të reja me koronavirus sot në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 130 raste të reja me koronavirus në Komunën...

Vazhdojnë maltretimet e mërgimtarëve, deri në 6 orë pritje në Merdare (Foto)

Mërgimtarët po presin me orë të tëra në Merdare për ta lëshuar Kosovën, shkruan Llapi.info. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, për të dalë nga...

Arrestohet për bastore një person në Podujevë

Një person është arrestuar për organizim të skemave piramidiale dhe bixhoz të kundërligjshëm në Podujevë, njofton Llapi.info. Rastin e ka bërë të ditur Policia e...

Aksident në fshatin Peran të Podujevës

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 11:0 në fshatin Peran të Podujevës, raporton Llapi.info. Sipas dëshmitarëve, në këtë aksident janë përfshirë një kamionetë...

Podujevë: Postoi armën në rrjete sociale, Policia i shkon në shtëpi dhe ia konfiskon

Një armë është konfiskuar nga Policia e Kosovës në Podujevë, shkruan Llapi.info. Siç ka bërë të ditur Policia e Kosovës, pistoleta është gjetur në shtëpinë...

Podujevë: Gjetja e mjeteve të pashpërthyera në shkollë, kur pritet të nis mësimi?

Mjete të pashpërthyera janë gjetur në kulmin e shkollës fillore “Shaban Shala” në Podujevë, raporton Llapi.info. Në to kanë hasur fillimisht disa punëtorë, të cilit...

Këto pjesë të Podujevës nesër do të mbesin pa rrymë

KEDS-i njofton konsumatorët e energjisë elektrike se nesër më 17 mars 2016 nuk do të ketë energji elektrike në disa pjesë të Podujevës, transmeton...

LAJMI FUNDIT, Dogana mbyll një bastore në Podujevë (VIDEO)

Dogana e Kosovës sot rreth orës 21:00 kanë ndërmarrë një aksion gjatë të cilit kanë mbyllur një lokal në të cilin ushtrohej veprimtaria bastore...

Fluks i mërgimtarëve, katër orë pritje të për të hyrë në Kosovë në Merdar

Fluksi i mërgimtarëve, të cilët kanë marrë rrugën për në vendlindje në prag të festave të fundvitit, ka bërë që të shtohen kolonat në...

Edhe nesër disa vende të Podujevës do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se disa pjesë të vendit edhe nesër do të kenë ndërprerje të furnizimit me energji elektrike, transmeton Llapi.info.   Gjatë kohës sa do...