Ballina Shëndetësi

Shëndetësi

  Imer Mushkolaj – Ministrit të Shëndetësisë: Profë, të kanë vendosë në vend të gabuar...

  Opinionisti, Imer Mushkolaj, thotë se ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, është vendosur gabimisht në pozitën të cilën e mban. Mushkolaj ka kërkuar nga ai që...

  QKUK: Kryhet një operacioni i komplikuar, i shpëtohet jeta një 55 vjeçari që ishte...

  Puna ekipore e mjekëve të disa klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, nën udhëheqjen e kirurgut vaskular, anesteziologut, kirurgut torakal, kardiokirurgut dhe ekipit...

  Një shishë sa 150 cigare (VIDEO)

  Një seancë në shisha bar është e barasvlershme me tymin e 150 e cigareve, vlerësojnë pulmologët. Në një intervistë për Kiks Kosova, pulmulogu Shpëtim Thaci,...

  Vlerat e rralla të manaferrës dhe boronicës

  Manaferra dhe Boronica janë padyshim në listën e frutave më superiorë dhe më ushqyes në historinë e njerëzimit. Këto dy fruta të jashtëzakonshme kanë...

  Katër receta me ujë e limon për humbje të peshës

  Uji me limon ndihmon për t’u dobësuar: ka efekte të dobishme, pastron dhe është antioksidant dhe natyrshëm e gjejmë mes pijeve më të konsumuara...

  Pesë përfitimet shëndetësore të tartufit

  Tartufi është një lloj kërpudhe aromatike që përdoret zakonisht në një shumëllojshmëri gatimesh. Ky ushqim ka fituar vëmendje të gjerë kohët e fundit, duke u...

  Spinaqi i kuq, barishtja e mrekullueshme për organizmin

  Kur përmendet fjala spinaq, përpara syve na vjen një tufë gjethesh jeshile shumë të shëndetshme për organizmin. Por spinaqi, nuk gjendet vetën në ngjyrën e...

  Për herë të parë kryhet një operacion i rrallë në Klinikën e Neurokirugjisë në...

  Sot, në Klinikën e Neurokirugjisë në QKUK, për herë të parë është kryer një operacion i rrallë. Përmes një njoftimi, SHSKUK-ja ka bërë të ditur...

  Gripi sezonal, pacientët thonë se presin me orë për t’u kontrolluar, terapia po u...

  Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Prishtinë të hënën ai kanë mësyrë numër i madh i pacientëve. Ata janë ankuar se kanë pritur...

  Tri arsyet pse duhet konsumuar arra

  Arrat janë ndër arrorët më të mirë për shëndetin e njeriut. Ato përmbajnë yndyra të shëndetshme, vitamina, minerale, antioksidantë dhe enzima që kanë vlera të...