Pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë?

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur...

Kosovarëve po ua merr jetën kanceri i mushkërive, duhanpirja shkaktari kryesor

Musa Hoxha, mjek në Klinikën e Pulmologjisë në QKUK, në një intervistë për Ekonomia Online, bën të ditur se incidenca sillet rreth...

Nëna kërkon ndihmë, dy djemtë e vegjël i ka të sëmurë me epilepsi

Dy fëmijë, Ermin dhe Emin Pajaziti janë diagnostikuar me sëmundje të epilepsisë. E ëma e tyre, Hanumshahe Pajaziti ...

Të infektuarit me koronavirus në Kosovë, në gjendje stabile

Gjatë ditës së hënë, në Kosovë janë regjistruar edhe katër raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 13 numrin e...

Tre pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë, mes tyre edhe një mjek

Tre nga nëntë pacientët që po vazhdojnë të trajtohen në Klinikën Infektive nga COVID-19 janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ushqimet që kanë shumë kalcium dhe e zëvendësojnë qumështin

Intoleranca ndaj laktozës është bërë një problem shëndetësor në shekullin 21. Në fakt, konsumi i qumështit ka dalë të...

Dëmi i tymosjes së cigares pas buke

Tymosja e një cigareje pas ushqimit është ves i duhanpirësve. Madje për ta është një moment relaksi dhe e shijojnë në maksimum. Por ajo që...

Dyvjeçarja me tipin më të rrallë të gjakut lufton me kancerin, kërkon donatorë

Një vajza dyvjeçare nga SHBA-të e cila ka nevojë për disa transfuzione të gjakut që të luftojë me kancerin ka nxitur një kampanjë globale...

Gripi bëhet më agresiv, por nuk ka shpërthim epidemik në Kosovë

Dy persona kanë vdekur gjatë këtij viti në Kosovë si pasojë e gripit. Këtë e kanë bërë të ditur zyrtarë nga Instituti Kombëtar i...

Mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup

Mjeku shqiptar, Ridvan Bajrami është personi i cili për 27 orë rresht ka qenë në vendin e tij...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news