Kungulleshat e mbushura me mish pule: Racion i shëndetshëm, i lehtë dhe me kalori...

Kungulleshat janë sinonim i vërtetë për ushqim të lehtë dhe të shijshëm për ditët e ngrohta! Mund t’i gatuani...

Shpageta me salcën më të thjeshtë dhe të shijshme pa vezë dhe mish

Kjo është një “drekë e shpejtë” që do të funksionojë për të gjithë Përbërësit: – 1...

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

Copën e mrekullueshme të mishit të viçit marinoni në mënyrën më të mirë! Përbërësit: ▪ 2...

Patate në mënyrën portugeze

Garniturë perfekte për çdo mish Përbërësit: – 4 patate të madhësisë mesatare;– gjalpë,– kripë;– rozmarinë;– speci...

Speca të mbushur me djathë

Nëse dëshironi të kënaqeni me aromën e kuzhinës së gjyshes, provojeni këtë recetë: Përbërësit: ▪ 350–400...

Qofte me patëllxhanë – receta e veçantë me shije të përsosur

Të thjeshta dhe perfekte për ditët kur nuk keni kohë dhe doni të përgatisni diçka të shpejtë por të shëndetshme.

Speca të mbushur me spinaq

Vakt i lehtë veror, ka shije të mrekullueshme dhe pak kalori Përbërja: – 4-5 speca;– 400...

Gjithçka është në shijen perfekte: Mish pule nga furra!

Drekë e lëngshme, e shijshme, e pasur dhe kalorike Përbërësit: – 400 g fileta mish pule;–...

Makarona të pjekura me djathë feta

Ne ju sjellim një recetë për një version pak të modifikuar Përbërësit: – 6 domate qershi;–...

Biftek viçi

Propozimi i sotëm i drekës! Nëse e gatuani në këtë mënyrë, bifteku do të jetë aq i butë sa...