Receta e ditës

  Patate në mënyrën portugeze

  Garniturë perfekte për çdo mish Përbërësit: – 4 patate të madhësisë mesatare;– gjalpë,– kripë;– rozmarinë;– speci i tharë, sipas dëshirës;– piper sipas dëshirës. Përgatitja: Lani lëvoren e patateve...

  Speca të mbushur me djathë

  Nëse dëshironi të kënaqeni me aromën e kuzhinës së gjyshes, provojeni këtë recetë: Përbërësit: ▪ 350–400 g djathë,▪ 2 vezë,▪ moraçë,▪ fletë majdanozi,▪ kripë,▪ piper,▪ 2...

  Qofte me patëllxhanë – receta e veçantë me shije të përsosur

  Të thjeshta dhe perfekte për ditët kur nuk keni kohë dhe doni të përgatisni diçka të shpejtë por të shëndetshme. Duke qenë se patëllxhani tanimë...

  Speca të mbushur me spinaq

  Vakt i lehtë veror, ka shije të mrekullueshme dhe pak kalori Përbërja: – 4-5 speca;– 400 g qiqra;– 100 g oriz;– 1 qepë;– 2 thelpinj hudhre;–...

  Gjithçka është në shijen perfekte: Mish pule nga furra!

  Drekë e lëngshme, e shijshme, e pasur dhe kalorike Përbërësit: – 400 g fileta mish pule;– 1 qepë;– pak mustardë;– pak salcë soje;– pak kripë;– pak...

  Makarona të pjekura me djathë feta

  Ne ju sjellim një recetë për një version pak të modifikuar Përbërësit: – 6 domate qershi;– borzilok;– vaj ulliri;– 150 g kërpudha;– 5 thelpinj hudhre;– 200...

  Biftek viçi

  Propozimi i sotëm i drekës! Nëse e gatuani në këtë mënyrë, bifteku do të jetë aq i butë sa gjalpi, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 500 g mish...

  Kungulleshat e mbushura me mish pule: Racion i shëndetshëm, i lehtë dhe me kalori...

  Kungulleshat janë sinonim i vërtetë për ushqim të lehtë dhe të shijshëm për ditët e ngrohta! Mund t’i gatuani në mënyra më të ndryshme dhe...

  Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

  Shërbejeni këtë pjatë të shkëlqyeshme me mish pule ose mish skare Përbërësit: – 1 brokoli;– 2 thelpinj hudhre;– 2 lugë vaj ulliri;– 100 g parmezan;– kripë;–...

  Specialitet italian: Lazanje me kungullesha dhe djathë

  Specialitet vërtet i shijshëm me kungullesha dhe tri lloje djathërash. Lazanja, të cilën të gjithë e preferojnë, shndërrohet në diçka të re, shije e...