Ballina Podujevë

Podujevë

  Arrestohet një 34 vjeçar në Podujevë, kjo është arsyeja

  Nga njësitet policore të Podujevës, arrestohet një person i kërkuar Dje nga njësite të stacionit Policor të Podujevës, është arrestuar një person i cili kërkohej...

  Podujevë; Ndërron jetë në moshë të re, Arben Durmishi (Foto)

  Ka ndërruar jetë në moshë të re, Arben Durmishi, nga Podujeva, shkruan Llapi.info. Lajmi u bë i ditur nga familjarët e të ndjerit, Familjarët kanë theksuar...

  Kurti: Skenderaj, Mitrovica, Istogu, Klina e Podujeva bashkë do të ngritën

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për dëmet që janë shkaktuar nga vërshimet javën e fundit në disa rajone të vendit. Kurti ka thënë...

  Ndërtimi i Stacionit të Autobusëve në Podujevë; Ky është lajmi i fundit

  Komuna e Podujevës ka nënshkruar edhe një marrëveshje me Ministrinë e Zhvillimit Rajonal për ndërtimin e Stacionit të Autobusëve, shkruan Llapi.info. Siç ka njoftuar kumtesa...

  Qeveria Kurti merr një vendim për Podujevën: Këto janë detajet

  Kryeministri Albin Kurti ka bërë një përmbledhje të vendimeve të marra nga kabineti i tij. Projektligji për Liritë Fetare, ndarja e nga 50 eurove...

  Marramendëse: Ja sa është rritur tatimi në pronë në Podujevë (PAMJE)

  Qytetarët nga e gjithë Kosova kanë filluar të shprehin shqetësime rreth çështjes për tatim ku faturat e reja të tatimit në pronë u kanë...

  Grabitje dhe të shtëna me armë në Peran të Podujevës

  Një pompë e derivateve ka rënë pre e grabitjes në orët e para të së martës në fshatin Peran të Podujevës. Madje, sipas Policisë, pati...

  Ngacmohet seksualisht një e mitur në Podujevë, i riu e kërcënon se do i...

  Vajzat dhe gratë po vazhdojnë të jenë viktimat më të shpeshta të dhunës në familje, ngacmimeve e sulmeve seksuale. Shantazhet dhe kërcënimet me të...

  Gropa e çarje në mes të rrugëve, pamje nga ky fshat i Podujevës (VIDEO)

  Vërshimet e fundit kanë shkaktuar dëme të mëdha infrastrukturore në fshatin Pakashtcië të Podujevës. Madje, në disa rrugë janë krijuar edhe gropa, e në disa...

  Llapi humb në finalen e Superkupës së Kosovës, mposhtet nga Ballkani (VIDEO)

  Llapi është mposhtur nga Ballkani në ndeshjen e vlefshme për Superkupën e Kosovës në futboll, me rezultat minimal 1-0, raporton Llapi.info. Pjesa e parë “Titanic...