Ballina Podujevë

Podujevë

  Aksident në Zvicër, vdes Besim Mehmeti nga Podujeva

  Në një aksident tragjik në Zvicër me datën 12.maj.2017 ka ndërruar jetë 43 vjeçari Besim Mehmeti nga Podujeva, njofton Llapi.info. Varrimi i të ndjerit bëhet...

  I jepet lamtumira e fundit Butrint Bajramit (Foto)

  Butrint Bajrami i cili vdiq në një aksident trafiku mbrëmë në Sekiraqë, u varros sot në varrezat e fshatit Dumosh të Podujevës. Llapi.info u sjellë...

  Ndërron jetë i riu Ali Hoxha nga Podujeva

  Familja Hoxha nga Podujeva ka njoftuar se pas një sëmundje të rëndë, në moshën 33 vjeçare ka ndërruar jetë i biri i tyre Ali...

  Fatmir Mehmeti 32 vjeçar nga Podujeva që mbledh plastik për të siguruar jetesën e...

  Ndodh që e përqeshin për punën që bënë, por qëllimi i tij është të siguroi të ardhura për familjen. Është ky 32 vjeçar Fatmir Mehmeti...

  Vetëvendosje “dridh” LDK-në e Agim Veliut në Podujevë, vetëm 7% diferencë

  Lidhja Demokratike e Kosovës ka pësuar rënie pothuajse në gjithë Kosovës. Sipas statistikave të deri tanishme të votave të numëruara, LDK e kryetarit të...

  Takohen familja Blakçori nga Podujeva dhe Istogu (Foto)

  Në ambientet e Shkollës Fillore “Hyzriu dhe Samiu” të fshatit Letanc të Podujevës u mbajt tubimi i familjeve Blakçori nga komuna e Podujevës dhe...

  Policët e Podujevës më të dalluarit në Kosovë

  Sikurse çdo vit, edhe kësaj radhe policia e Kosovës ka ndarë medalje, mirënjohje e lëvdata për policët dhe qytetarët më të dalluar të këtij...

  Rreth 3 milion euro investime ne fshatin Sallabajë të Podujevës

  Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu së bashku me Kryetarin e Odës Ekonomike në Berlin, Christian Wiesenhutter si dhe Mustafë Abazi nga kompania...

  Kushtet e vështira të familjes nga Podujeva (Video)

  Halime Zeneli nga Podujeva, e cila humbi bashkëshortin në një aksident trafiku rreth dy javë më parë, tani do t’i rrisë katër fëmijët e...

  Një fëmijë vdes në një aksident trafiku në magjistralen Prishtinë – Podujevë

  Një fëmijë 7-vjeçar ka humbur jetën sot në një aksident trafiku që ka ndodhur në fshatin Sibovc në magjistralen Prishtinë – Podujevë. Vdekjen e 9-vjeçarit...