Familja Hoxha nga Podujeva ka njoftuar se pas një sëmundje të rëndë, në moshën 33 vjeçare ka ndërruar jetë i biri i tyre Ali (Kamer) Hoxha.  

Ali Hoxha ishte i punësuar në NLB Bank në Podujevë dhe la pas një vajzë një vjecare.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër(e premte) nga ora 13:00 tek Xhamia e vjetër(tek Besiana).