9 fshatra të Podujevës do të mbesin pa rrymë – kaq zgjasin reduktimet

KEDS ka njoftuar se si rrjedhojë e punimeve në rrjet, në disa zona të Llapit, pasnesër, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, shkruan...

Fero lirohet nga paraburgimi, por nuk do të shpëtojë pa dënim

Reperi i njohur shqiptar, Feronit Shabani – Fero, është liruar sot (e martë) nga paraburgimi. Lajmin e ka konfirmuar avokati i reperit, Ilir Shaqiri. “Sot kemi...

E la veturën ku s’duhet, kosovari gjen një letër: “E parkove edhe 1 herë...

Një rast jo fort i zakontë i ka ndodhur një qytetari, i cili ka gjetur një letër te vetura e tij që e kishte...

Roboti i shahut kap dhe thyen gishtin e kundërshtarit shtatëvjeçar (VIDEO)

Një robot që luan shah kapi dhe theu gishtin e një djali shtatëvjeçar gjatë një ndeshjeje në ”Moskow Open” javën e kaluar, kanë raportuar...

Kjo është vlera marramendëse e parave dhe stolive që iu vodhën Agnesa Vuthajt

Shtëpia e ish miss-it të Kosovës, Agnesa Vuthaj, ka qenë cak i një vjedhjeje. Demokracia.com raportoi më herët se hajnat në shtëpinë e bukuroshes kosovare...

Publikohet seti i ri i imazheve të teleskopit James Webb, në to shihet shpërthimi...

Ky është seti i tretë i imazheve mbresëlënëse që demonstrojnë fuqinë e teleskopit James Webb. Imazhet e reja tregojnë pasojat e shpërthimit të një ylli,...

Gruaja që hyri në testin e vozitjes për 150 kandidatë, burgoset për 8 muaj

Një grua që hyri në teste të vozitjes rreth 150 herë, për t’ia kryer të tjerëve që nuk ishin të aftë për ta kaluar...

Një person në Prishtinë pëson lëndime nga breshri

Breshër i madh ka rënë sot në Prishtinë. E kjo nuk ka kaluar pa pasoja. Në një fotografi të dërguar në “Meteo Ballkan” shihet se si...

Të gjithë e njohin këtë aktor amerikan, pak e dinë se ka shërbyer si...

Faqja Gary Sinise Foundation ka kujtuar aktorin e njohur hollivudian, Rob Riggle, si njërin ndër shërbyesit e nderuar të ushtrisë amerikane në botë, shkruan...

Shenja e komunikacionit vendoset mbrapsht

Shenjat e komunikacionit kërkohet të respektohen nga ngasësit e automjeteve, por në rastin e mëposhtëm, vozitësit edhe mund të bëhen konfuzë. Nga fotografia e mëposhtme,...