Ballina Lëmsh

Lëmsh

  Arrestohet një person në Podujevë; Arsyeja e tmerrshme

  Një grua në Podujevë ka raportuar në polici se është keqtrajtuar seksualisht në vazhdimësi teksa burri i saj nuk ka qenë në shtëpi. Policia njofton...

  Llapjanit ia vjedhin veturën Golf 2, pas 10 ditësh nuk e gjen ku e...

  Cak i hajnave shumë herë kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë veturat, të cilat qytetarët nuk po kanë siguri t’i lënë askund. Automjete të ndryshme...

  E dhimbshme: Caktohet varrimi i 28-vjeçares

  Me datën 20.05.2023 familja Beka nga fshati Zasellë e Mitrovicës u trondit nga lajmi që mori për të bijen e tyre. Jetmira Beka ishte vrarë...

  Sa është paga e një punëtori në fabrikat e BMW-së në industrinë gjermane

  Pagat në BMW janë ndër më të mirat në industrinë gjermane dhe evropiane të veturave. Prodhuesi bavarez i veturave është duke ecur mirë dhe kjo...

  Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë (VIDEO)

  Një majmun është parë duke qëndruar në ballkonin e një banese në Prishtinë. Në këtë ditë me diell, majmuni duket mjaft komod teksa mbështetet në...

  Vendet që do të mbesin pa rrymë nesër në Podujevë

  KEDS-i ka njoftuar se nesër disa vende të Podujevës do të kenë mungesë të energjisë elektrike, si pasojë e disa punimeve, shkruan Llapi.info. Sipas KEDS-it,...

  Në këtë ditë ndërrohet ora në Kosovë

  Përllogaritja verore e kohës fillon të dielën 26 mars, me çka akrepat e orës do të lëvizin një orë përpara. Kështu akrepat e orës do...

  Muaji i shenjtë i Ramazanit po afron: Ja kur fillon

  Sivjet, Muaji i Ramazanit, sipas kalendarit do të fillojë me 23 Mars ditën e enjte. Ndërkaq, data 21 prill do të jetë dita e parë...

  Studentja e dalluar në UP me notë mesatare mbi 9-të ikë nga Kosova, shkak...

  Lirie Hasani, një studente e dalluar në bachelor dhe master në studimet e saja në UP, vendos të ik nga Kosova. Ajo kishte vendosur të...

  Momenti kur 20-vjeçarja u shkel me veturë në këtë fshat (VIDEO)

  Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në Komoran. Një veturë kishte goditur një vajzë nga fshati Sankoc. E aksidentuara u dërgua menjëherë në emergjencë për...