Lëmsh

  E dhimbshme/ Afrim Muçiqi humb personin e dashur të familjes

  Këngëtari i njohur Afrim Muçiqi ka humbur familjarin e afërt në ditën e sotme. Këtë të mërkurë është ndarë nga jeta xhaxhai i këngëtarit. Lajmin e...

  Rregulloi dhëmbët në Turqi, video e të riut bëhet virale në rrjetet sociale

  Një britanik i quajtur Scott është një nga të shumtët që vendosën të zgjidhin problemet e tyre estetike në Turqi. Si shumë bashkatdhetarë të tij,...

  Shkruan mësuesi i Granit dhe Taulant Xhakës: Zvicra asnjëherë nuk ka qenë më e...

  ZVICRRA s’ka qenë kurr kaq e madhe 30 MILIONSHE me gjith Shqiptarinë! (pa ramën, pa berishën, pa metën) Enkas për portalin Lideri.mk shkruan Xhafer Ymeri, mësues i...

  Këtë fundjavë ndryshon ora

  Të dielën e 30 tetorit ndryshon ora. Akrepat do të shkojnë 60 minuta mbrapa, ose thënë ndryshe, do të flemë një orë më shumë. Si...

  Kryeministri Kurti ia hedh vallës (PAMJE)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mbrëmë ishte i ftuar në dasmën e Andin Hotit. Gjatë mbrëmjes, padyshim që Kurti në një moment ka hyrë edhe...

  Halil Kastrati dhuron një shtëpi, por mëson lajmin e hidhur nga familja (Foto)

  Halil Kastrati, me shoqatën bëmirëse “Jetima t Ballkanit”, vazhdon të gëzoj familjet skamnore në Kosovë, shkruan RepublikaOnline Është një familje në Mitrovicë të cilës i...

  Qeni i rrugës “këndon” në mes të sheshit të Prishtinës

  Saksofonistit i cili tashmë njihet për meloditë e tij në kryeqytet papritur i është bashkangjitur edhe një qen i rrugës. Në melodinë që po luante...

  Sa kushton përdorimi i pajisjeve tuaja elektrike? Disa këshilla të thjeshta për të kursyer...

  Kriza e energjisë po godet rëndë buxhetet e konsumatorëve. Mes çmimeve të larta të gazit dhe kostos më të lartë të jetesës në përgjithësi,...

  Me këtë datë ndërrohet ora

  Akrepat e orës së shpejti do të lëvizin prapa, duke na dhënë një orë shtesë gjumë. Dy herë çdo vit orët tona ndryshojnë për...

  “Oh pasna hy gabim” – vajza e Lutfi Hazirit shkel live rregullat në trafik...

  Vajza e Lutfi Hazirit, Lotina Haziri ka shkelur rregullat e komunikacionit në një transmetim televiziv. Ajo ia huqi shiritit, te kryqi te Katedralja në Prishtinë. Lotina...