Ballina Lëmsh

Lëmsh

  Podujevë: Konfirmohen 16 raste të reja, shkon në 67 numri i rasteve aktive me...

  16 raste të reja me virusin korona janë konfirmuar sot në Podujevë, pas testimeve të 64 mostrave të bëra në këtë rajon, raporton Llapi.info. Përkundër...

  Funksionalizohen semaforët e parë në Podujevë

  Komuna e Podujevës edhe zyrtarisht sot është bërë me semaforë funksional, shkruan Llapi.info. Edhe pse të njëjtit janë vendosur për më shumë se dy muaj,...

  Llapashticë, derrat e egër shëtisin afër shkollës

  Derra të egër janë parë mëngjesin e djeshëm në fshatin Llapashticë të Epërme të Podujevës, shkruan Llapi.info. Sipas pamjeve të cilat i kanë dërguar...

  Derrat e egër “pushtojnë” fshatin Penuhë të Podujevës

  Derra të egër këtë mbrëmje kanë “pushtuar” fshatin Penuhë të Podujevës, shkruan Llapi.info. Sipas lexuesve të Llapi.info, tufa e tyre është parë në rrugën “Qazim...

  Numërohen mbi 70% të votave të diasporës, Vetëvendosje prin dukshëm

  Janë numëruar më shumë se 9500 vota të ardhura nga jashtë Kosovës. Pas numërimit të këtyre votave, Vetëvendosje prin dukshëm me 4905 vota, e ndjekur...

  Inspektorati dhe Policia ua konfiskojnë tregtarëve në Podujevë traktorët me dru

  Tregu i Druve në Podujevë ka qenë dje cak i Inspektoratit të Bujqësisë dhe Policisë së Kosovës, raporton Llapi.info. Në këtë treg qytetarëve në Podujevë...

  Podujevë, mbahet konferenca përfundimtare për ushtrimin fushor “Skifteri 03”

  Në Komunën e Podujevës sot është mbajtur konferenca e tretë dhe e fundit përgatitore për ushtrimin fushor “Skifteri 03”, njofton Llapi.info Në konferencën e fundit...

  Ujqit ‘zbarkojnë’ në arat e fshatit Shajkoc të Podujevës

  “Mëngjes të jashtëzakonshëm”, kështu e kanë quajtur disa banorë në ditën e sotme në fshatin Shajkoc të Podujevës, shkruan Llapi.info Këtë mëngjes ata kanë parë...

  Moti sot në Kosovë, vranësira dhe herë pas here shi

  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot gjatë pjesës së dytë të ditës priten vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me riga...

  Momenti i largimit të serbëve nga Podujeva dhe gëzimi i llapjanëve (Video)

  19 qershori i vitit 1999 shënoi ditën e çlirimit të Podujevës, kur për herë të parë forcat e NATO-s hynë në qytetin e Podujevës,...