Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Llapi – Prishtina, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në “Zahir Pajaziti”, me rezultat të barabartë, 0-0, raporton Llapi.info. Kjo ndeshje është e fundit në këtë kampionat, derisa Llapi...

Tri llapjane marrin medalje në garën ndërkombëtare të xhudos që u mbajt në Pejë

Tri garueset e klubit të xhudos “Llapi”, morën medalje të bronztë në Turneun Ndërkombëtar “Judo For Peace”, që u mbajt në qytetin e Pejës,...

Tërhiqet shorti – Ja ku do të ulen tifozët e Llapit në finalen ndaj...

KF Llapi ka njoftuar se është tërhequr shorti në praninë e përfaqësuesve të FFK-së, për vendin se ku do të ulen tifozët llapjanë dhe...

Batatina: Llapi e ka siguruar Evropën – fokusi në finalen e Kupës së Kosovës

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka deklaruar edhe sot pas disfatës ndaj Dukagjinit, se fokusin kryesor e ka në finale në Kupën e Kosovës,...

Llapi pëson humbje nga Dukagjini

Llapi ka pësuar humbjen e tretë rresht në Superligën e Kosovës në futboll, duke u mposhtur si mysafir i Dukagjinit me rezultat 3-2, raporton...

Boksieri nga Podujeva, Demahmet Sinani fiton edhe në Slloveni ndaj boksierit slloven

Boksieri nga Podujeva, Demahmet Sinani, që përfaqësonte Kosovën në Slloveni, ka shënuar fitoren e radhës në boks, shkruan Llapi.info. Sinani ka arritur të mposhtë para...

Fantastike: Klubi “Kroni” nxjerr edhe një talent të jashtëzakonshëm nga Podujeva, do të përfaqësojë...

Sukseset e sportistëve llapjanë në garat e kickboxit, nuk kanë të ndalur. Rion Sheholli, është një i ri nga Podujeva - vetëm 15 vjeçar, por...

VIDEO: Sa e rëndë – Lojtari i Barcelonës bie pa ndjenja duke lëvizur në...

Është ndërprerë takim mes Barcelonës dhe Celta Vigos në minutën e 67’të të takimit. Kjo ndërperje erdhi pas lojtari Ronald Araujo i Barcelonës ra pandjenja...

Batatina pas humbjes nga Gjilani: Referi kryesor nuk është i nivelit të Superligës

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, pas humbjes në shtëpi nga Gjilani, ka fajësuar gjyqtarin kryesor të ndeshjes, por edhe ekipin e tij, në disfatën...

Llapi pëson humbje edhe nga Gjilani

Llapi ka pësuar humbje në shtëpi 2-4 ndaj Gjilanit në xhiron e 34-të të Superligës së Kosovës në futboll, raporton Llapi.info. Mysafirët nga Gjilani e...