Arrestohet shqiptari, dyshohet për grabitjen e shtëpisë së Benzemas

Pas kërkesës së pranuar nga autoritet spanjolle, policia e Shqipërisë, ka arrestuar në Laç, drejtorin e ujësjellësit të këtij qyteti, Alfred Prodani. Prodani, dyshohet se...

Batatina pas humbjes nga Drenica: Për ne është e rëndësishme finalja e madhe në...

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është ndarë i kënaqur me lojën e skuadrës së tij, përkundër disfatës së pësuar nga Drenica në javën e...

Llapi pëson humbje nga Drenica

Llapi ka pësuar humbjen e parë në pesë ndeshjet e fundit në Superligën e Kosovës, duke u mposhtur si mysafir i Drenicës, raporton Llapi.info. Pjesa...

Real Madridi bën një tjetër mrekulli, kualifikohet në finalen e madhe të Championsit

Real Madridi ka arritur ta bëjë një tjetër mrekulli. “Los Blancos” arritën të kualifikohen në finalen e madhe të Champions Leagues. Ata eliminuan Manchester Cityn...

BENZEMA! – Reali në avantazh ndaj Manchester Cityt

Skuadra e Real Madridit ka shënuar ndaj Manchester Cityt në fillimin e vazhdimit të parë. Benzema ka shënuar pas 94 minutave lojë ndaj Manchester Cityt. Sulmuesi...

Llapjanët vazhdojnë me suksese në hendboll

Klubi i Hendbollit “Llapi” në kategorinë e pionerëve, ka shënuar dy fitore të njëpasnjëshme, duke i hyrë seriozisht garës për titull kampioni, shkruan Llapi.info. Klubi...

Benzema uron Bajramin: Allahu i bekoftë të gjithë

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ua ka uruar festën e Bajramit të Fitrit të gjithë myslimanëve anembanë botës. Benzema i cili njihet si mysliman...

Batatina: Ballkanit ia uroj titullin, por i treguam se Llapin nuk mund ta mposhtë

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, pas barazimit me Ballkanin, ka thënë se ekipi i tij ka treguar lojë të mirë në këtë derbi, derisa...

Llapi barazon me Ballkanin

Llapi dhe Ballkani kanë ndarë pikët në derbin e kësaj xhiro, duke barazuar 1-1 në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, raporton Llapi.info. Në pjesën e...

Përplasje mes tifozëve të Llapit dhe Ballkanit, “fluturojnë” karriget

Një zënkë mes tifozëve të Llapit dhe Ballkanit ka ndodhur pas përfundimit të pjesës së parë të derbit, raporton Llapi.info. Në pamjet që kanë publikuar...