Ballina Sport Faqe 2

Sport

  Podujevë: Përfundon ndeshja Llapi – Ferizaj

  Ka përfunduar pa gola ndeshja mes Llapit dhe Ferizajt në xhiron e 33-të të Superligës së Kosovës, njofton Llapi.info. Ndeshja ishte e baraspeshuar nga të...

  Batatina: Dritës ia mundësuam vetë fitoren

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se mungesat kanë ndikuar që ekipi tij ta humbë ndeshjen nga Drita e Gjilanit. Ai ka deklaruar se...

  Podujevë: Përfundon ndeshja Llapi – Drita

  Llapi ka pësuar humbje në Podujevë nga Drita me rezultat 0-2, shkruan Llapi.info. Pjesa e parë përfundoi barabartë 0-0, edhe pse Llapi pati mundësinë ideale...

  Batatina: Llapi meriton Evropën

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është ndarë i kënaqur me barazimin ndaj Prishtinës. Ai ka thënë se barazimi ishte epilogu real i takimit. “Disa trajnerë po...

  Përfundon ndeshja Prishtina – Llapi

  Prishtina dhe Llapi i kanë ndarë pikët në duelin që përfundoi pa gola në kuadër të javës së 31-të në Albi Mall Supelrigën e...

  Tahir Batatina flet pas barazimit me Dukagjinin

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka theksuar se barazimi 1:1 me Dukagjinin është hap prapa për objektivin për të siguruar daljen në Evropë. “Mendoj se...

  Podujevë: Përfundon ndeshja Llapi – Dukagjini

  Ka përfunduar me barazim 1-1 ndeshja mes Llapit dhe Dukagjinit, shkruan Llapi.info. Të dy golat u shënuan në pjesën e parë. Ishin mysafirët nga Klina që...

  Batatina: Sot vetëm futboll s’ka pas, Gjilani nuk e meritoi finalen

  Gjilani ka arritur të kalojë në finale të Kupës së Kosovës, pasi në gjysmëfinale e eliminoi Llapin. ”Skifterat” fituan sot me rezultat 1-0, kurse rezultati...

  S’ka finale për Llapin, mposhtet nga Gjilani

  Pas dy viteve radhazi, Llapi nuk do të jetë në finalen e madhe të Kupës së Kosovës, shkruan Llapi.info. Ekipi nga Podujeva është eliminuar nga...

  Përfundon me rezultat befasues ndeshja Llapi – Trepça ’89

  Trepça ’89 ka arritur të shënojë fitore ndaj Llapit me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Një ndeshje ndeshje...