Klopp: E pres me padurim ndeshjen ndaj Barcelonës, tani kemi eksperiencë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është ndarë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në fitoren 4-1 ndaj Portos. Liverpooli nën drejtimin e gjermanit...

Zidane shfryen ndaj kritikëve: Bale dhe Hazard mund të luajnë së bashku

E ardhmja e Gareth Bale në Real Madrid është e paqartë, por Zinedine Zidane është përgjigjur me forcë ndaj pretendimeve se ai dhe Eden...

Derbi i javës në ‘Fadil Vokrri’, Llapi i shkon Prishtinës

Dy pretendentët tjerë për t’u shpallur kampion në këtë edicion, Llapi dhe Prishtina sot zhvillojnë derbin në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, raporton Llapi.info Si...

Conte ka vendosur ta marr drejtimin e Interit

Ish-trajneri i Juventusit dhe Chelseat, Antonio Conte, ka rënë dakord për t’u bërë trajneri i ardhshëm i Interit. Ka disa muaj që po përfolët për...

Xhaka dhe Rashica zbresin në ‘Fadil Vokrri’: Paratë e grumbulluara shkojnë për 10 familje...

Dy nga lojtarët më të mirë shqiptarë, Milot Rashica dhe Granit Xhaka do të do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në kryeqytetin e Kosovës. Me...

Media zvicerane: Kosova t’ia ndërtojë Challandesit një statujë

Fitorja historike e “Dardanëve” kundër Bullgarisë me rezultat 3:2, pushtoi ballinat e mediave e gazetës zvicerane “Blick”. Gazeta e njohur zvicerane Blick i dedikoi artikull kombëtares së...

Courtois: Mbappen e presim krahëhapur te Real Madridi

Thibaut Courtois ka thënë se Kylian Mbappe do të ishte i mirëpritur te Real Madridi, madje do ta prisnin krah hapur transferimin te tij...

Juventusi dërgon ofertën e lartë te United për Pogban

Paul Pogba me çdo kusht po kërkon largimin nga skuadra e tij aktuale Manchester United. Ylli francez u ka bërë të qartë drejtuesve të klubit...

Juventusi e ka seriozisht për Neymarin, Dybala mund të përdoret për shkëmbim

Disa mediume në Spanjë raportojnë se Paulo Dybala mund të përdoret si pjese e shkëmbimit më Paris Saint-Germainin për Neymarin. Neymar dëshiron të largohet nga...

Mbappe: Dua që Neymar të mbetet tek ne, ia kam thënë këtë

Kylian Mbappe është i fundit që ka folur rreth situatë së sulmuesit brazilian, Neymar. Neymar është lidhur gjatë gjithë kësaj vere me një largim nga...