Ballina Sport

Sport

  Podujevë: Stadiumi “Zahir Pajaziti” me reflektorë në edicionin tjetër

  Klubi nga Podujeva, KF Llapi, ka njoftuar se në edicionin tjetër, kjo skuadër do t’i zhvillojë ndeshjet edhe natën nën ndriçimin e reflektorëve, shkruan...

  Kështu e komenton Batatina humbjen nga Ballkani

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina e ka vlerësuar paraqitjen ndaj Ballkanit, përkundër humbjes 1:0. Sipas Batatinës, Llapi në çdo ndeshje e jep maksimumin. “Mendoj se e...

  Përfundon ndeshja mes Ballkanit dhe Llapit

  Ekipi nga Podujeva, KF Llapi, është mposhtur në udhëtim te Ballkani me rezultat 1-0, shkruan Llapi.info. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Albion...

  Batatina i reagon ashpër Bulliqit pasi tha se e ka bërë klubin e Llapit...

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, i ka reaguar ashpër kryetarit të Podujevës, Shpejtim Bulliqit, i cili ka në një debat ka deklaruar se ai...

  Kush fitoi në turneun tradicional në futboll në Kërpimeh të Podujevës

  Ka përfunduar mbrëmë turneu tradicional në futboll të vogël për nder të dëshmorëve në Kërpimeh të Podujevës. Fitues i këtij turneu për vitin 2023 është...

  Batatina; Duhet ta bëjmë maksimumin që të sigurojmë një vend në Evropë

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se rezultati i ndeshjes në mes të skuadrës së tij dhe Ferizajt në “Zahir Pajaziti” në Podujevë...

  Podujevë: Përfundon ndeshja Llapi – Ferizaj

  Ka përfunduar pa gola ndeshja mes Llapit dhe Ferizajt në xhiron e 33-të të Superligës së Kosovës, njofton Llapi.info. Ndeshja ishte e baraspeshuar nga të...

  Batatina: Dritës ia mundësuam vetë fitoren

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se mungesat kanë ndikuar që ekipi tij ta humbë ndeshjen nga Drita e Gjilanit. Ai ka deklaruar se...

  Podujevë: Përfundon ndeshja Llapi – Drita

  Llapi ka pësuar humbje në Podujevë nga Drita me rezultat 0-2, shkruan Llapi.info. Pjesa e parë përfundoi barabartë 0-0, edhe pse Llapi pati mundësinë ideale...

  Batatina: Llapi meriton Evropën

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është ndarë i kënaqur me barazimin ndaj Prishtinës. Ai ka thënë se barazimi ishte epilogu real i takimit. “Disa trajnerë po...