Haradinaj kërkon reagim nga Qeveria për rritjen e çmimeve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, rritjen e çmimeve e ka quajtur të papërballueshme për popullin. Ai tutje ka njoftuar se partia...

Propozimi i ZRRE-së: Çmimi i rrymës të rritet për këto kategori të konsumatorëve

Zyra e Rregullatorit për Energji ka publikuar sot një raport konsultativ në kuadër të shqyrtimit të jashtëzakonshëm që e kanë bërë për ndryshimin e...

Podujevë: Vdes në moshë të re ish-ushtari i UÇK-së dhe zyrtari i FSK-së, Besim...

Ka ndërruar jetë sit ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Besim Bajraktari nga fshati Batllavë e Komunës së Podujevës, njofton Llapi.info. Besim Bajraktari për shumë...

Arrestohet një person i kërkuar për vjedhje të rënda në Podujevë

Një person i kërkuar nga organet e rendit është arrestuar sot në Podujevë, i cili është i dyshuar për vjedhje të rënda, raporton Llapi.info. Sipas...

AKP: Fillon punën Ndërmarrja Shoqërore Brezovica

Agjencia Kosovare e Privatizimit ka njoftuar se tashmë ka filluar punën Ndërmarrja Shoqërore Brezovica. Sipas njoftimit të AKP-së, thuhet se më 13 janar 2022 Bordi...

Rama: Erdogan më kishte thënë se Kosovën dhe Shqipërinë i ka në zemër

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në ceremoninë e dorëzimit të çelësave të banesave të reja në Laç, tregoi disa nga momentet e...

Referendumi i Serbisë i zgjon armiqtë e Abdixhikut në LDK, për ta kryetari është...

Referendumi i Beogradit për disa ndryshime në kushtetutën e Serbisë i nxori në pah armiqtë brendapartiakë të kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku. Seanca e...

PDK: Seanca e së shtunës ishte tallje me deputetët e opozitës

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri tha se seanca e së shtunës e mbajtur kundër referendumit të Serbisë në...

Kurti: Do të punojmë me Gjermaninë për t’i gjetur ekzekutorët e vëllezërve Gërvalla dhe...

Në 40 vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, kryeministri, Albin Kurti, me presidenten, Vjosa Osmani, vizituan kullën e familjes...

Skender Hyseni shpërthen kundër Abdixhikut, e quan servil dhe hipokrit të Osmanit e Kurtit

Ish-ministri jashtëm Skender Hyseni, ka shpërthyer kundër kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku. Hyseni ka reaguar në lidhje me rezolutën e Kuvendit të miratuar ditë më...