Kryetari serb s’e di ç’do BE-ja, por “pavarësinë e Kosovës nuk do ta njohë”

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqi ka deklaruar se nuk e di se çfarë BE-ja dëshiron nga Serbia lidhur me çështjen e Kosovës dhe ka...

Mali i Zi paralajmëron padi ndaj përdorueseve të flamurit shqiptar

Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Logu i Tërgajës” në Cem të Malësisë,...

Bie çmimi i naftës në bursën ndërkombëtare, pritet reflektimi i çmimeve në Kosovë

Tregu i naftës është destabilizuar si pasojë e luftës në Ukrainë. Si pasojë e kësaj edhe çmimi i naftës ka shënuar rritje rekorde ditëve...

Shqiptari në Gjermani paguan për të vrarë gruan që të përfitojë 250 mijë euro

Ishte një plan i zhdërvjellët, i cili mund të kishte përfunduar në një skenar triller i ngjashëm me ato të filmave, duke rrëmbyer nga...

U plagos në luftë, nuk mori statusin e invalidit

Xhemajl Bytyqi nga Suhareka nuk merr statusin e invalidit ani pse ishte pjesë e luftës, akuzon Komisionin për manipulime Ka ardhur nga Suhareka për të...

Tre persona lëndohen në një aksident në Dollc

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në mes një veture dhe një kamioni në Dollc të Klinës. Si pasojë e aksidentit, në këtë...

Mbingarkohet Klinika Emergjente, 260 raste për 24 orë

Klinika Emergjente e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) ka qenë e mbingarkuar në 24 orët e fundit. Sipas statistikave të kësaj klinike, 260 pacientë...

Taksa nxit replika mes liderëve politikë në vend – debatit i hyn edhe Grenelli

Kryeministri Albin Kurti ka paralajmëruar se taksa 100 për qind ndaj mallrave serbe do të hiqet sapo të vendoset reciprociteti. Kurti ka thënë se po...

Veliu: Në javën e parë të dhjetorit do të bëhet zgjidhje për letërnjoftimet

Në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës, ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka thënë që kanë ndërmarrë të gjitha veprimet e...

“Babai i tij s’e dha jetën t’i vritet djali pabesisht nga dora e shqiptarit”...

Një ngjarje tragjike ndodhi mbrëmë te “Ujëvara e Mirushës” në aksin rrugor Klinë-Gjakovë, ku u vra 23-vjeçari, Fazli Hoxha dhe u plagosën dy vëllezër...