Blerta Hoti sqaron huqjen e Pacollit: Jam zgjedhur nënkryetare dhe jo kryetare e Geteborgut

Blerta Hoti është zgjedhur anëtare e Qeverisë Komunale dhe njëherësh nënkryetare e Komunës së Göteborg-ut dhe jo kryetare. Një informacion që fillimisht është dhënë nga...

Italia raporton sërish numër njëshifror të vdekjeve, sinjalizon mposhtjen e Covid-19

Italia ka raportuar tetë vdekje nga koronavirusi përgjatë 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur të hënën Agjencia Civile e Mbrojtjes. Kësisoj, numri i përgjithshëm...

Podujevë; Rrëzohen shtyllat elektrike në fshatin Bajçinë, rrezikohen banorët (Foto)

Mëngjesin e së dielës, në fshatin Bajçinë të Komunës së Podujevës, si pasojë e erërave të forta janë rrëzuar shtyllat elektrike, raporton Llapi.info. Banorë të...

Thaçi për APA: Me Vuçiqin u pajtuam që dialogu s’ka alternativë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Agjencinë e Lajmeve të Austrisë “APA”, ka folur për takimin që kishte ditë më parë...

Vrasje në Prishtinë, vriten tre persona

Rreth orës 13:20 në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë, ka ndodhur një rast vrasje, që sipas informacioneve të para dyshohet për tre persona të...

Ndodh edhe kjo, zyrtari i AUV-it njofton bizneset: Po të vijnë Policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se në kuadër të operacionit “Monitorimi i zbatimit te masave anti Covid-19” mbrëmë në rajonin e Prizrenit, hetuesit e...

Kosova nuk ia kthen fjalën Amerikës, 100 për qindëshi pezullohet javën tjetër

Po bëhen gati dy muaj që kur Kosova i vendosi taksë 100 për qind produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës. Nga atëherë është bërë...

Për nder të pavarësisë, Veliaj vesh një pjesë të bashkisë së Tiranës me flamurin...

Me rastin e 12-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, një flamur gjigant i Kosovës është vendosur në njërën pjesë të bashkisë së Tiranës. Këtë...

Vuçiq: Fillon vaksinimi në veri të Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq deklaroi se në veri të Kosovës ka filluar vaksinimi kundër koronavirusit, me vaksinën e kompanive Pfizer/BioNTech, e cila para...

Pacolli përshëndet deklaratat e Komshiqit rreth Kosovës, thotë janë personale por edhe pragmatike

Zëvendëkryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, thotë se është për t’u përshëndetur qëndrimi transparent i anëtarit të presidencës së Bosnje e...