https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Haziri: Rikthimi i Mustafës brenda ditësh- s’kemi diskutuar për Thaçin Kryenegociator

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka paralajmëruar daljen në publik të Isa Mustafës shumë shpejt. Kjo, sipas tij, është vetëm çështje...

Vrasja e vëllezërve në Plloqicë, dëshmitarët i tregojnë Gjykatës se çfarë panë natën kritike

Dy vëllezërit, Shani e Bahri Maloku, u vranë me armë zjarri në shtëpinë e tyre në Plloqicë të Komunës së Malishevës me 9 mars...

Heqja e Kosovës nga lista e karantinës në Zvicër, sjell shumë mërgimtarë në vend

Për plot gjashtë muaj, shumë njerëz nëpër botë ndryshuan planet e tyre afatgjata si pasojë e pandemisë COVID-19. Kjo ngjau edhe me kosovarët që jetojnë...

Komuna e Podujevës: Nesër fillon aksioni për ta ndihmuar Ukrainën

Komuna e Podujevës, në një komunikatë për medie, ka bërë të ditur se nesër do të nis aksioni për t’i dalë në ndihmë popullit...

Veseli, Haradinaj e Kosnett të martën diskutojnë për taksën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) vazhdojnë të mos e ndërrojnë qëndrimin rreth taksës së vendosur ndaj produkteve serbe. Në një përgjigje dhënë “Zërit”...

Mesazhet e Grenellit – Taksa dhe dialogu mbi supet e Qeverisë së re

Porosia e të dërguarit të posaçëm të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit, ambasadorit Richard...

Deputetja e LDK-së: Qeveria Kurti e kthehu Kosovën disa vite mbrapa me 1 vjet...

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së Rrezarta Krasniqi, e ka quajtur vit të mashtrimit të Qeverisë Kurti, një vjet pas mbajtjes...

Sokol Bashota sot në gjyq për akuzat për korrupsion

Ish kryetari i komunës së Klinës, Sokol Bashota, do të dalë sot para gjyqit në Pejë në procesin në të cilin akuzohet për keqpërdorim...

Gashi: PDK-ja s’bën kompromise më, Kadri Veseli kryeministër i ardhshëm

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) postin e kreut të Qeverisë nuk do ta dorëzojë me asnjë kusht dhe në zgjedhjet e parakohshme do të...

Besnik Tahiri: Dasmat për 10 persona është hajgarja më e madhe

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se masat e reja të ndërmarra nga ana e Qeverisë, do t’i ndihmojnë bregdetit...