Ballina Lajmet

Lajmet

  Grabitje dhe të shtëna me armë në Peran të Podujevës

  Një pompë e derivateve ka rënë pre e grabitjes në orët e para të së martës në fshatin Peran të Podujevës. Madje, sipas Policisë, pati...

  Ngacmohet seksualisht një e mitur në Podujevë, i riu e kërcënon se do i...

  Vajzat dhe gratë po vazhdojnë të jenë viktimat më të shpeshta të dhunës në familje, ngacmimeve e sulmeve seksuale. Shantazhet dhe kërcënimet me të...

  Gropa e çarje në mes të rrugëve, pamje nga ky fshat i Podujevës (VIDEO)

  Vërshimet e fundit kanë shkaktuar dëme të mëdha infrastrukturore në fshatin Pakashtcië të Podujevës. Madje, në disa rrugë janë krijuar edhe gropa, e në disa...

  Arrestohet një grua në Podujevë, kanosi fizikisht burrin e saj

  Një burrë nga Podujeve ka raportuar në polici se pas një mosmarrëveshje familjare është kanosur nga bashkëshortja dhe djali i tij. Sipas njoftimit të Policisë...

  Mblidhet Shtabi Emergjent në Podujevë

  Pas situatës së krijuar nga vërshimet në Komunën e Podujevës sot është mbajtur mbledhja e Shtabit Emergjent, njofton kumtesa, transmeton Llapi.info. Mbledhjen e udhëhoqi kryesuesja...

  Bulliqi pas vërshimeve në Podujevë: Niveli i ujit ka rënë, situata është e menaxhueshme

  Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se situata me reshjet është tashmë e menaxhueshme dhe se niveli i ujit ka rënë...

  Policia jep informatat e fundit mbi gjendjen pas vërshimeve në Podujevë

  Pas reshjeve të shiut dhe vërshimeve gjatë ditës së djeshme dhe në mbrëmje, kryesisht në pjesën veriore dhe veri-perëndimore të vendit, sot ka filluar...

  Kjo është gjendja në Pakashticë të Podujevës, çahet rruga (VIDEO)

  Pakashtica e Podujevës ka qenë fshati më i goditur nga vërshimet si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, raporton Llapi.info. Për pasojë, përmbytjet kanë...

  Shtëpi nën ujë – pamje të dhimbshme në fshatin Gllamnik (VIDEO)

  Gjendja sa vije e përkeqësohet edhe në fshatin Gllamnik të Podujevës, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, shkruan Llapi.info. Në pamjet që ka...

  LAJMI I FUNDIT: Ky fshat i Podujevës i tërë i bllokuar

  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi në “Politiko” ka thënë se gjendja pas vërshimeve në këtë qytet vazhdon të jetë e rënduar, sidomos në fshatin...