Ballina Lajmet Faqe 1988

Lajmet

  Policia e Kosovës pa sigurime shëndetësore edhe këtë vit

  Policia e Kosovës po vazhdojnë të kryejnë operacione të rrezikshme pa sigurime shëndetësore edhe këtë vit. Nënkryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Shaban Tasholli...

  Edhe nesër pushim për institucionet publike

  Edhe nesër në Kosovë është ditë pushimi. Të gjitha institucionet publike e kanë ditë pushimi, për shkak të Pashkëve Ortodokse por edhe për shkak...

  Moti sot

  Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës mbi vendin tonë sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat do të ngriten mbi vlerat e mesatareve krahasuar...

  Bytyqi zgjidhë problemin e kahmotshëm për njohjen e diplomave me Shqipërinë

  Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë njofton të gjithë qytetarët e Republikës se Kosovës, të cilët i kanë përfunduar studimet Bachelor, Master dhe të...