Dosjet e dyta në OVL e UÇK-së, Haradinaj thotë se nuk do t’ia japin...

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj ka thënë se njerëzit e autorizuar të Speciales kanë kërkuar dosjet e dyta që kanë...

Dy gra me mbulesë zgjidhen deputete, ja nga sa vota morën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit të cilat nxorrën fituese Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidate për...

Podujeva me marrëveshje bashkëpunimi me USAID-in për kultivimin e dredhëzës industriale dhe bimëve mjekuese

Komuna e Podujevës, përmes programit AGRO të USAID-it, ka nënshkruar tri marrëveshje bashkëpunimi në fushën bujqësisë me përfaqësuesit e kompanive “Agroprodukt VM”, “Herta-Fruits” dhe...

“Hajnat në burg”, ministri Kuçi pritet me fishkëllima e i kërkohet dorëheqja nga protestuesit

Ministri i Ekonomisë, Blerim Kuçi është pritur me fishkëllima nga protestuesit që janë duke kërkuar një zgjidhje sa më të shpejtë nga Qeveria pas...

FSK ushtron në Batllavë (Foto)

Ministri i Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha para pjesëmarrësve në ushtrimet fushore të FSK-së “Shqiponja 6”, ka deklaruar se FSK...

Një i lënduar nga aksidenti që ndodh në mes të kryeqytetit

Një person ka mbetur i lënduar nga një aksident trafiku në rrugën “Agim Ramadani”, në Prishtinë. Sipas Policisë, derisa ai ishte duke e vozitur motoçikletën...

Glauk Konjufca: Valdete Daka është koka e planit për stopimin e VV-së dhe të...

Kandidati për deputet dhe anëtari i Kryesisë së LVV-së, Glauk Konjufca, ka reaguar me anë të një shkrimi në Facebook, ku ka theksuar, se...

Gjykata e Hagës i refuzon apelin Karaxhiqit

Gjykata për Krime e Kombeve të Bashkuara në Hagë ka refuzuar apelin e fundit të ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, duke thënë...

Edhe një tentim i Kosovës që të anëtarësohet në INTERPOL, Pacolli me mesazh për...

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka njoftuar se Komiteti Ekzekutiv i Interpolit me seli në Lyon të Francës, ka debatuar...

Shtohen zërat kundër Autostradës së Dukagjinit

Mbi një miliard e njëqind milionë euro pritet t’i kushtojë buxhetit të vendit Autostrada e Dukagjinit, e cila po vazhdon të kundërshtohet madje edhe...