Ballina Lajmet

Lajmet

  Pacientët në Infektivë apelojnë: Merreni seriozisht virusin dhe respektojini masat

  Me pamje të rënda tash e 4 muaj, përveç stafit mjekësor të Klinikës Infektive, janë duke u përballur edhe pacientët e familjarët që janë...

  KQZ: Fushata zgjedhore mbetet 30 ditë

  Para fillimit të mbledhjes, i pari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, tha se fushata zgjedhore mbetet 30 ditë, raporton Ekonomia Online. Ai i...

  Thaçi pas takimit me Lajçakun: BE ta hedhë në tavolinë mundësinë për njohjen reciproke,...

  Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në një konferencë për media, ka treguar se çka ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të BE-së për...

  Kancelari austriak: Kosova nuk është vetëm, nëse kërcënohet do të reagohet shpejt

  Kancelari i Austrisë, Karl Nehammar, ka thënë se shteti austriak dhe Kosova kanë një lidhje historike mes vete. Ai në konferencën për media ka...

  Pesë persona të lënduar nga aksidenti i rëndë në Podujevë

  Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 13:00 në rrugën Podujevë – Merdare, raporton Llapi.info. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira...

  Autoriteti i Aviacionit Civil thërret për dialog mes palëve dhe ndërprerje të grevës në...

  Ka vazhduar edhe sot greva e punëtoreve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “ Adem Jashari” e cila është...

  Aksident në Podujevë, ka të lënduar

  Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në rrugën Shajkoc – Balloc, raporton Llapi.info. Në këtë aksident janë përfshirë një veturë dhe një...

  Gjuriq: Beogradi është i hapur për të gjetur kompromis për zgjidhjen e problemit me...

  Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë sot se vendi i tij do të vazhdojë edhe sivjet që...

  Policia jep detaje për 30-vjeçarin që u gjet i vdekur në Pejë

  Gjatë ditës së djeshme një person është gjetur pa shenja jete në Pejë. Në mëngjesin e djeshëm, në qytetin e Pejës është gjetur pa shenja...

  Kaq vota morën kandidatët për kryetar të Podujevës në fshatin e tyre të lindjes

  Është shpallur sot rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të 17 tetorit edhe në Komunën e Podujevës, shkruan Llapi.info. Kandidati i LDK-së, Ekrem Hyseni, është renditur i...