Burri rrah të fejuarën me kabllo të rrymës e dara, e bën për spital

Çdo ditë në Policinë e Kosovës raportohen raste të shumta të dhunës në familje, ku kryesisht viktima janë gratë që pësojnë nga bashkëshortët e...

AKK: Së shpejti shqyrtohen masat ndaj lëvizjes së lirë, çerdheve dhe gastronomisë

Drejtori ekzekutiv i Asociacioni i Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se ditëve në vijim rishqyrtohet orari i lëvizjes, hapja e çerdheve dhe...

Konfirmohen 8 raste të reja me koronavirus në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovës ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit janë regjistruar tetë raste të reja me COVID-19 në rajonin...

Pagat në Kosovë s’mjaftojnë për të kaluar muajin

Gjatë 10 vjetëve të fundit, pagat për punonjësit si në sektorin publik ashtu edhe atë privat në Kosovë, kanë pësuar ndryshime të ndjeshme. Në...

Mërgimtari që u arrestua në Merdare do të mbahet në paraburgim në Serbi deri...

Mërgimtari Nezir Mehmetaj, i cili ishte arrestuar në Merdare në fillim të këtij viti do të vazhdoj të mbahet në paraburgim në Serbi edhe...

Ky është 39-vjeçari nga Podujeva që vdiq pasi u rrëzua nga kamioni

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndërruar jetë personi i cili u lëndua pak ditë më parë në Obiliq, raporton Llapi.info Siç njofton PK,...

Granit Elshani dënohet me 24-vite burgim

I akuzuari për vrasje të rëndë në kafiterinë “City Club” në Pejë, është dënuar sot nga Gjykata Themelore në Gjakovë me 24 vite burgim. Elshani...

GAP ia publikon të gjitha premtimet që Bulliqi i bëri për Podujevën

Instituti për studime të avancuara, GAP, ka publikuar premtimet që i kanë bërë kryetarët e Komunave të Kosovës, shkruan Llapi.info. Në këto publikime, GAP ka...

Polici që humbi këmbën nga infeksionet në QKUK

Ka më shumë se 3 vjet që Remzi Rashica nga Vushtrria, jeton me këmbë të amputuar. Ai theu këmbën e majtë në qershor të...

Konjufca viziton BIK-un, vlerëson lartë punën e këtij institucioni

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka uruar myftiun Naim Tërnava për festën e Fitër Bajramit, gjatë një vizite në Bashkësinë Islame të Kosovës, raporton...