https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Ismaili i hyn garës për kryetar të degës së PDK-së në Prishtinë, synon edhe...

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili ka dorëzuar edhe zyrtarisht kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Prishtinë. Në një postim në Facebook Ismaili ka...

Podujevë: Drejtori i Inspektoratit, Ajet Potera paralajmëron rregullimin e trafove dhe shtyllave që kanë...

Drejtori i Drejtorisë së Inspektoratit në Komunën e Podujevës, Ajet Potera, ka thënë se trafot, shtylla elektrike dhe ato të komunikacionit të ri-rregullohen, pasi...

Anëtari i LDK’së godet qeverinë: Asnjë zyrtar s’i priti vajzat tona të arta

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje...

Tri vjet burg dhe 1.000 euro gjobë ndaj një të akuzuari për vjedhje të...

Gjykata Themelore në Prizren ka dënuar me tri vjet burgim dhe 1.000 euro gjobë G.BSH, i akuzuar për vjedhje të rëndë. Më 21 shkurt të...

Shi, bubullima e mundësi për borë, parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Nga e premtja sërish ngrohtë e më shumë diell. Të dielën ftohtë, me kushte për shi e borë. Sipas Prishtina Weather kushte të motit të...

Ambasada Gjermane në Kosovë po punon me staf esencial, s’ka datë të saktë për...

Ministria e Shëndetësisë thotë se veprimtaritë e trupave dhe organizatave ndërkombëtare janë të lejuara të veprojnë në fazën e dytë të masave për lehtësimin...

Rritja e taksës, në Serbi thonë se nuk do i kundërpërgjigjen Kosovës

Rregullorja për rritjen e taksës ndaj mallrave serbe hyri në fuqi më 21 nëntor. Nga 21 nëntori importi i mallrave serbe ka rënë për 20...

Kosovarët ua marrin pensionet gjermanëve

Disa kosovarë në Gjermani po akuzohen për mashtrim, kryesisht të moshuarve, në qytetin e Dresdenit. Ata nëpërmjet qendrave të thirrjeve nga Kosova, i kishin vënë...

Shpend Ahmeti ultimatum Ministrisë së Arsimit: Ndalni shkollat, ose i ndali vetë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka dërguar ultimatum Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, duke i thënë të ndalohet mësimi në...

Berisha suspendohet nga RTK, thotë se ndihet me fat që është gjallë

Gazetari i RTK-së, Ridvan Berisha është suspenduar nga televizioni publik për gjashtë muaj, gjë të cilën tha se e ka parashikuar. Duke njoftuar për këtë,...