Podujevë: Ekspozitë në Bibliotekën e Qytetit për Ditën Ndërkombëtare të Librit

Dita Ndërkombëtare e Librit është shënuar me një ekspozitë në Bibliotekën e Qytetit, të cilën e hapi Kryetari i Komunës së Podujevës,...

Të fotografosh gjeniun e çmendur

Fotografi Mick Rock përshkruan momentin e realizimit të një fotografie ikonike me ish-liderin e grupit Pink Floyd, Syd Barrett, i cili për...

Vdes ish-koreografi i Baletit Mbretëror në Britaninë e Madhe, Liam Scarlett

Koreografi i njohur britanik, Liam Scarlett, ka ndërruar jetë, në moshën 35 vjeçare. Shkaku i humbjes së jetës akoma...

Osmani: Instrumentet e muzikës tonë burimore mbetën pa mjeshtrin e madh, Shaqir Hotin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas vdekjes së instrumentistit të njohur kosovar Shaqir Hoti duke thënë se kavalli i tij...

‘’Në kërkim të Venerës’’ triumfues i dyfishtë në Festivalin e Hong Kong-ut

Filmi i gjatë artistik ‘Në kërkim të Venerës’ me regji dhe skenar nga Norika Sefa ka fituar çmimin regjisorja më e mirë...

​Çeku: Do ta dokumentojmë punën dhe artin e Rasim Thaçit

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, bashkë me një pjesë të stafit të MKRS-së dhe me drejtuesit e institucioneve shtetërore...

Misteret e Bibliotekës Françeskane në Shkodër

Biblioteka At’ Gjergj Fishta pranë Kuvendit Françeskan, ka qenë ndër më të pasurat në Shqipëri. Përgjatë periudhës së komunizmit...

Vdiq aktori Rasim Thaçi-Cima

Ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi- Cima. Lajmi është i ditur nga familjarët e...

Këtu s’do jem – Poezi nga Dritëro Agolli

Këtë të diel, shënohet Dita Botërore e Poezisë për nder të kësaj, Klan Kosova u sjell një poezi të Dritëro Agollit:

Të nominuarve për Oscar nuk u mundësohet pjesëmarrja përmes Zoom-it

Të nominuarit për çmimet Oscar të këtij viti janë njoftuar se nuk do të kenë mundësi të marrin pjesë në këtë ceremoni...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news