Ballina Kulturë

Kulturë

  Fillon restaurimi i këtij objekti me vlera të trashëgimisë kulturore në fshatin Sfeçël

  Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport ka filluar me restaurimin dhe konzervimin e objekteve me vlera të trashëgimisë kulturore, ndër to është edhe objekti...

  Ndërron jetë rapsodi i njohur nga Batllava e Podujevës (FOTO)

  Ka ndërruar jetë rapsodi i njohur në trevën e Llapit, Qazim Batllava, shkruan Llapi.info. Njoftimin mortor e kanë bërë të ditur këngëtarë e artistë të...

  Zbulohet busti i Demë Ahmetit në Reçicë të Podujevës

  Kreu i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka bërë të ditur se sot është bërë zbulimi i bustit të Demë Ahmetit në fshatin Reçicë,...

  Aktori i njohur, Vedat Bajrami: Në këtë fshat të Podujevës sot po mbahet një...

  Një manifestim po mbahet sot në fshatin Orllan të Podujevës, shkruan Llapi.info. I njëjti është organizuar për mikpritjen e bashkatdhetarëve nga fshatrat; Orllan, Barainë, Turucicë,...

  Hapet panairi i librit në Podujevë

  Në kuadër të “Javës së Diasporës” është hapur panairi i librit në Podujevë, i cili është organizim i përbashkët i Drejtorisë për Kulturë, Rini...

  Regjisori nga Podujeva vazhdon protestën para Qeverisë, kësaj radhe me gojën mbyllur me ngjitës

  Regjisori kosovar, Sokol Plakolli i pakënaqur me konkursin për udhëheqës artistik në Teatrin Kombëtar të Kosovës po vazhdon protestën e tij pranë Qeverisë së...

  Mikut

  Hanës i flas për thjeshtësinë tane, se veç ajo mundet me m'kuptu, se gjanat e komplikume janë n'modë. T'kam than se edhe të metat i...

  Shkarkohet drejtori i teatrit në Podujevë

  Agron Gërguri është shkarkuar nga pozita e drejtorit të teatrit të qytetit të Podujevës “Avdush Hasani”, raporton Llapi.info. Shkarkimi i tij është bërë dje në...

  “Oooo Albinnnnn”, regjisori nga Podujeva e thirr Kurtin nga sheshi me zmadhues zëri

  Regjisori Sokol Plakolli i pakënaqur me konkursin për udhëheqës artistik në Teatrin Kombëtar të Kosovës ka protestuar të mërkurën pranë Qeverisë së Kosovës. Plakolli ka...

  U raportua se ka vdekur, lajmërohet Sabri Fejzullahu (VIDEO)

  Lajmet e rreme kanë prekur edhe emrin e këngëtarit Sabri Fejzullahu. Artisti i njohur shqiptar u shpall i vdekur disa herë kohëve të fundit duke...