Misteret e Bibliotekës Françeskane në Shkodër

Biblioteka At’ Gjergj Fishta pranë Kuvendit Françeskan, ka qenë ndër më të pasurat në Shqipëri. Përgjatë periudhës së komunizmit...

Vdiq aktori Rasim Thaçi-Cima

Ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi- Cima. Lajmi është i ditur nga familjarët e...

Këtu s’do jem – Poezi nga Dritëro Agolli

Këtë të diel, shënohet Dita Botërore e Poezisë për nder të kësaj, Klan Kosova u sjell një poezi të Dritëro Agollit:

Të nominuarve për Oscar nuk u mundësohet pjesëmarrja përmes Zoom-it

Të nominuarit për çmimet Oscar të këtij viti janë njoftuar se nuk do të kenë mundësi të marrin pjesë në këtë ceremoni...

Haxhiu e Nagavci ministre, ja cilat dikastere do të drejtojnë

Javën e ardhshme pritet të votohet qeveria “Kurti II”. Kandidati për kryeministër Albin Kurti dhe kandidatja për presidente Vjosa Osmani janë në...

Përse Ajnshtajni nxjerr gjuhën?

Kanë kaluar 70 vjet qëkur është shkrepur fotografia më e famshme të gjitha kohërave. Në qendër të ngjarjes: reporterët insistues dhe Ajnshtajni...

Filmi ‘Nomadland’ i Chloe Zhao censurohet nga Kina pasi ajo e quajti atë ‘vendi...

“Nomadland” u censurua nga Kina për disa kritika që Chloe bëri para një dekade. “Nomadland” i Chloe Zhao u...

300 kosovarë u dëbuan nga Gjermania gjatë vitit 2020

300 kosovarë janë dëbuar nga Gjermania në vitin 2020. Nga 10,800 shtetas të huaj të kthyer me detyrim nga...

Biblioteka e Qytetit të Podujevës pajiset me 130 tituj të ri librash

Dega e Shoqatës së Shkrimtarëve në Podujevë ka organizuar sot orë letrare në Bibliotekën e Qytetit, me ç’rast u prezantua pjesë nga...

“59” me fotografi që ia dëshmuan botës luftën e historinë e Kosovës

Nën patronazhin e Zyrës së ushtrueses së detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ekspozita “59” ka bërë bashkë fotografi të shtatë reporterëve që...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news