Netflix është detyruar të modifikojë skena nga “Squid Game” pasi tregoi aksidentalisht numrin e telefonit të një personi të vërtetë në ekran, duke çuar në një breshëri thirrjesh shqetësuese.

Seriali i Koresë së Jugut, i cili është rrugës duke u bërë më i popullarizuari ndonjëherë i Netflix, përfshin disa fotografi në të cilat një numër telefoni është i dukshëm në një kartëvizitë.

Ndërsa shumica e programeve televizive përdorin numra të rremë, krijuesit e “Squid Game” përdorën aksidentalisht një të vërtetë që i përkiste një burri i korean i cili e gjeti veten duke marrë qindra thirrja çdo ditë.

“Më shkarkuan baterinë e telefonit”, tha burri për Money Today, transmeton Klankosova.tv.

Netflix tani ka ndërhyrë për të hequr fotografitë për të mbrojtur privatësinë e tij.

“Së bashku me kompaninë e prodhimit, ne po punojmë për të zgjidhur këtë çështje, përfshirë redaktimin e skenave me numrat e telefonit aty ku është e nevojshme”, tha një zëdhënës për The Independent.

Sidoqoftë, sipas Neës.com.au, fotografitë janë ende të dukshme për përdoruesit australianë.

Ndërkohë, gjiganti i transmetimit po paditet nga një ofrues i internetit i Koresë së Jugut për popullaritetin stratosferik të serisë.

Shfaqja është rritur në popullaritet në mbarë botën që nga publikimi i tij në Netflix muajin e kaluar dhe është vlerësuar të bëhet seria më e suksesshme deri më sot, transmeton Klankosova.tv