Ballina Teknologji

Teknologji

  Samsung po vjen me një super telefon inteligjent

  Samsung do të mbajë ngjarjen e radhës Unpacked në muajin shkurt, gjatë së cilës kompania pritet të prezantojë një linjë të re të telefonave...

  Google gjatë vitit të ardhshëm sjell videolojërat Android në Windows

  Kompania Google synon të ofrojë lojërat Android nëpër kompjuterë që kanë sistemin operativ Windows. Aplikacioni Google Play Games do të jetë i qasshëm për përdoruesit...

  Video-loja PUBG do të jetë falas nga janari

  Loja origjinale PlayerUnknown’s Battlegrounds, ose shkurt PUBG, do të jetë falas vitin e ardhshëm. Zhvilluesi Krafton konfirmoi zyrtarisht në The Game Awards të enjten se...

  Çfarë përdorin gjermanët në dimër për të spërkatur rrugët?

  Për të tretin vit radhazi mënyra klasike e shkrirjes së akullit me kripë në rrugë është zëvendësuar me shkrirjen me lëng kastraveci të përpunuar,...

  Kështu duket vozitja me Rolls Royce me shpejtësi prej mbi 250 km/h

  Rolls Royce ka një motor të madh me fuqi të lartë, përshpejton fuqishëm, por komoditeti dhe pamja janë ende prioritete. Ndër to spikat SUV-i i...

  Facebook Messenger me “veglën” e re “Split Payments”

  Meta (më herët Facebook) ka prezantuar një “vegël” të re të quajtur “Split Payments” në Facebook Messenger. Pasi është evident emri, kjo “vegël” e re...

  Google po përgatit një pajisje të shumëpritur

  Thashethemet për këtë pajisje janë shfaqur prej vitesh dhe gjatë vitit 2022 më në fund mund të shfaqet. Burime të brendshme pranë Google pohojnë se...

  Krijuesit në TikTok kanë mundësi të reja për të fituar më shumë

  TikTok ka ofruar mënyra të reja për krijuesit në këtë rrjet për të fituar para nga publikimi i përmbajtjes së tyre. Megjithëse platforma e videove...

  Parkoi ilegalisht veturën para hidrantit, zjarrfikësit në New York ia thyejnë xhamat për të...

  Parkimi ilegal në New York, do t’i kushtojë shtrenjtë një shoferi të BMW-së. BMW Serie 5 ishte parkuar ilegalisht para hidrantit në Bronx të New...

  Të gjitha veturat e reja do të duhet të kenë një kufizues shpejtësie, ja...

  Ashtu siç pritej, një tjetër sistem do të bëhet pjesë e pajisjes së detyrueshme të veturës, që në korrik të vitit të ardhshëm. Komisioni Evropian...