Ballina Teknologji

Teknologji

  Bateria që pritet të zgjatë 28 mijë vjet dhe tashmë ka shumë që janë...

  Studiuesit kanë krijuar dhe testuar një bateri që do të zgjidhë dy probleme që aktualisht po mundojnë botën me një goditje. Ata hartuan një...

  Samsung prodhon ekrane fleksibël për Google

  Samsung do të prodhojë ekrane fleksibël për Google, Vivo dhe Xiaomi. Samsung po bën shumë mirë në atë fushë dhe deri në fund të vitit...

  Google Photos aplikacion për të fshehur imazhe të ndjeshme

  Aplikacion i ri i Google Photos, që ju lejon të fshihni imazhe dhe video të ndjeshme nga faqja kryesore, duke mbrojtur aksesin me një...

  BMW në Korenë e Jugut dënohet me 10 milionë dollarë pas zjarreve në motorë

  Qeveria e Koresë së Jugut ka marrë vendim që ta dënojë BMW me 10 milionë dollarë pas probleme me zjarr që ka pasur në...

  “REGA” do përdori dronët për të kërkuar të humburit dhe të plagosurit

  Vetëm në 2018, Swiss Air Rescue (Rega) fluturoi në më shumë se 17,000 misione dhe trajtoi rreth 12,000 pacientë. Çdo vit, qindra njerëz humbasin...

  Bëhen bashkë për herë të parë, tetë gjenerata të Porsche 911 (Video)

  Xhiroja e parë, e tetë modeleve nga e njëjta linjë prodhimi Janë prodhuar tetë modele të 911, në më shumë se gjysmë shekulli, ndërsa janë...

  Motorola RAZR i palosshëm do të lansohet më 13 nëntor, bën të ditur ftesa...

  Është raportuar për telefona të palosshëm Motorola RAZR për mjaft kohë. Falë konfirmimeve nga drejtuesit e kompanisë nuk është më pyetja nëse ekziston apo jo,...

  Apple krijon iPhone të lirë, do të befasoheni nga çmimi i tij

  Kompania Apple ka njoftuar se iPhone i lirë, i pritur për t’u hedhur në treg në gjysmën e parë të këtij viti, do të...

  Përditësimi i ri i Windows 10 paralizon printerët

  Printerë nga prodhues të ndryshëm janë prekur, përfshirë HP, Canon dhe Brother. Microsoft ka lëshuar 2 azhurnime të sigurisë këtë javë. Që atëherë, disa përdorues nuk...

  Data e lëshimit të iPhone 12: Thashethemet e Apple bëhen më të forta, publikimi...

  Thashethemet në lidhje me datën e ardhshme të daljes në treg të iPhone kanë vazhduar të rriten ndërsa afrohet njoftimi i mundshëm. Raporte të shumta...