GoPro prezanton kamerën më të avancuar Hero 9 që regjistron në formatin 5K

GoPro për 15 vite me radhë ka mbajtur fronin në industrinë e kamerave me rezolucion të lartë, që janë praktike të barten...

Super vetura kineze autonome me ekran në timon

Prodhuesi kinez i veturave Byton ka befasuar botën motorike me zbulimin e dy veturave të ‘artit’ në panairin e teknologjisë CES në Las Vegas. Që...

Kosova përfiton tri licenca në Kongresin Global të Ndërmarrësisë në Bahrein

Prej 15-18 Prill në Manama të Bahreinit, u mbajtën punimet e Kongresit të 7-të Global të Ndërmarrësisë. Nga ky kongres, Kosova përfitoi...

Samsung paditet lidhur me pretendimet se i ka telefonat rezistent ndaj ujit

Samsung është duke u hedhur në gjyq nga mbikëqyrësi i konsumit të Australisë për dyshimin se ka bërë pretendime mashtruese për...

Hyundai iMax N me 402 kuaj fuqi, furgoni i shkathët që mund të kryejë...

Vozitja me furgon, nuk do të thotë të jetë e ngadaltë dhe e qetë. Furgonët janë makina të mëdha,...

Samsung tregon tastierën e padukshme për telefonat inteligjentë

Me ndihmën e inteligjencës artificiale, gishtat do të gjurmohen gjatë shtypjes në një tastierë të padukshme. Samsung ka zhvilluar...

Gjermanët kryen një studim, këto janë makinat që prishen më shpesh në rrugë

Vitin e kaluar, Klubi gjerman i automobilave (ADAC) kreu 3.7 milionë ndërhyrje për ndihmë në rrugë, duke krijuar një nga bazat e...

Veturat që nuk do të prodhohen më në vitin 2021

Këtë vit, të cilin shumica e njerëzve duan ta harrojnë sa më shpejt të jetë e mundur, ka dëmtuar jashtëzakonisht shumë industrinë...

Ja kur pritet të dal në shitje Samsung Note 9, këto janë performancat e...

Sipas dëshmive, Samsung duket se lançon Galaxy Note 9-in e saj të ardhshëm më të herër se sa pritej. Samsung Galaxy Note 9 tashmë mund...

Ekspertët apelojnë prindërit të komunikojnë më tepër me fëmijët që shohin internet

Ngacmimet dhe abuzimet seksuale me të mitur ashtu si në mbarë botën janë kthyer në shqetësim edhe për...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news