Ringjallet Abarth 1000 SP: Ka 240 kuaj/fuqi dhe motor të Alfa Romeos

Inxhinierët e Alfa Romeos i dhanë lavdinë veturës legjendare të vitit 1960 Abarth 1000 SP. Dizajn retro, ky koncept i lehtë me...

Ushtria amerikane paralajmëron për “qeniet e avancuara njerëzore”

Ushtria amerikane ka plane ambicioze për t'i shndërruar ushtarët e saj në luftëtarë kiborgë të teknologjisë së lartë duke i bërë ata...

Telegram rritet shumë, tani ka 400 milionë përdorues mujor aktiv

Tani që pandemia e koronavirusit i ka bërë video thirrjet gjithnjë e më popullore dhe shërbime kritike, kompanitë si Zoom, Google Meet,...

Garë mes Nevera, BMW M5 dhe Porsche – shikoni se kush fitoi

Mat Watson nga kanali i YouTube Carwow, ka publikuar një video tjetër në të cilën ai teston super veturat.

Giphy me drojë siguron që nuk i ka hequr GIF-at e Mark Zuckerbergut

Derisa të premten doli lajmi se Facebook kishte blerë Giphy-n, interneti shkoi në panik për shkak të sendit më të vlefshëm tek...

Telefoni për njerëzit që nuk e duan Facebook-un dhe rrjetet tjera sociale

Një telefon i vogël, i cili lidhe me 4G është një telefon për ata që nuk i duan rrjetet sociale. Kompania amerikane, Light, ka nisur...

Video e re tregon se iPhone 13 mund të ketë një ekran rrëshqitës

Ndërsa lajmet për Apple iPhone 13 tashmë kanë filluar, nuk ka ende një ide të saktë se si do të duket iPhone...

Aston Martin do të elektrifikojë 90% të modeleve deri më 2030

Aston Martin planifikon që të elektrifikojë 90 për qind të modeleve deri në vitin 2030, ndërkohë që shumë prej këtyre do të...

Më 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

Shitjet e automjeteve elektrike po rriten më shpejt nga sa pritej. Pritet të arrijnë 1/3 e tregut botëror të automjeteve deri në...

iPhone 11 dhe 11 Pro mund të jenë të papërshkueshëm nga uji – këto...

Të dy telefonat janë rezistent ndaj ujit, por në provën ekstreme të ujit, telefonat u rezistuan mjaft mirë ujit.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news