https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

PES dhe FIFA pritet të kenë një konkurrent “misterioz”: Një simulim i ri i...

Papritur loja e famshme e futbollit pati jehonë – por FIFA dhe PES nuk janë më vetëm, UFL po vjen! Një simulim i ri futbolli...

Samsung pranon dështimin, Galaxy S10 mund ta hap çdokush

Kompania prestigjioze e teknologjisë, Samsungu, ka pranuar se gjurmët e gishtave të çdokujt mund ta hapin smartfonin Galaxy S10. Ajo premtoi një softuer që...

Çfarë fshihet në të vërtetë pas logos së re të BMW-së?

Thashethemet vazhdojnë se logoja e re nga BMW tregon një helikë rrotulluese avioni.  “Shumë njerëz besojnë se logoja BMW është një helikë rrotulluese” , thotë Fred Jakobs nga BMW Group Classic. “Por e vërteta është...

Mercedes-AMG GLE 53, veturë hibride dhe me shtatë ulëse

Kjo veturë, dhe pse është AMG, i cili është lloj i veturave Mercedes që mori frymëzimin nga modeli ML i viteve të nëntëdhjeta, vjen...

Me frigorifer, çadër dhe shumë pajisje tjera – kjo është makina e re më...

Makina më e shtrenjtë në botë nuk është më Bugatti La Voiture Noire. Rolls Royce ka prezantuar makinën e re më të shtrenjtë në...

Galaxy S10 shfaqet sërish online, vërehet ekrani pa korniza

Ekrani i Galaxy S10 pritet të zë pothuajse tërësinë e frontit të telefonit intelegjent. Është diçka që është thënë edhe në të kaluarën dhe...

WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse i keni këto aplikacione

WhatsApp lëshoi ​​një deklaratë duke paralajmëruar përdoruesit se llogaritë e tyre do të fshihen nëse kanë aplikacione të caktuara të instaluara në telefonat e...

Qëndrimi para ekranit rrit për 7 herë rrezikun nga sëmundja e pashërueshme

Një sondazh i botuar në revistën ‘Plos One’ tregon se fëmijët që kalojnë kohën e lirë në baza ditore para ekraneve janë më të...

Aston Martin do të elektrifikojë 90% të modeleve deri më 2030

Aston Martin planifikon që të elektrifikojë 90 për qind të modeleve deri në vitin 2030, ndërkohë që shumë prej këtyre do të jenë edhe...

Instagram do të bllokoj përmbajtjet që promovojnë dieta, për përdoruesit nën 18 vjeç

Instagram është një platformë mjaft e njohur për ndarjen e imazheve. Sidoqoftë, përmbajtja ndaj të cilës jemi të ekspozuar ndikon tek ne – na...