https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Nasa kryen testimet për mjetin që do dërgojë njerëzit në hënë, s’dihet nëse pati...

Një provë kritike e motorit megarok të Nasas përfundoi para kohe. Mirëpo, agjencia nuk deklaroi nëse prova pati sukses apo dështoi. Të shtunën, katër motorët...

Demokratët në SHBA paralajmërojnë rrezik nga FaceApp – kërkojnë hetim nga FBI

Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat...

Sa të sigurta janë gjatë përplasjeve veturat elektrike?

Në provat e kryera nga EuroNCAP, modelet elektrike kanë treguar se ato janë po aq të sigurta sa veturat e pajisura me motorë konvencionalë...

Facebook vendos kufizime për dërgimin e mesazheve në Messenger

Rrjeti më i madh social, Facebook ka ndërmarrë një tjetër veprim në përpjekje për të parandaluar keqinformimin dhe informacionet e rreme me përmbajtje të...

Gjatë vitit të kaluar, Porsche shiti plot 200 mijë vetura elektrike

Prodhuesi nga Shtutgarti i Gjermanisë, Porsche, mund të jetë i lumtur me rezultatet globale të shitjes gjatë vitit të kaluar, pavarësisht se ka regjistruar...

Mercedes-Benz nis punën me porosi, transporti falas

Mercedes-Benz është prodhuesi më i ri që njofton një shërbim të dërgesave në shtëpi për blerësit e makinave të reja. Shërbimi, i cili duket të...

YouTube ndjek TikTok dhe u lejon përdoruesve eksperimente me ngarkimin e klipeve nga 15...

Eksperimenti po vjen për përdoruesit në iOS dhe Android. YouTube ka njoftuar një veçori të re ku përdoruesit mund të regjistrojnë video të shkurtër, 15...