Ballina Rajoni dhe Bota

Rajoni dhe Bota

  Ishte në Kosovë për Vitin e Ri: Hazir Stubllës iu dogj banesa në Gjermani

  Taksisti nga Kosova, Hazir Stublla e pësoi keq natën e 1 janarit. Një raketë natën e Vitit të Ri ia shkatërroi të gjithë banesën....

  Vjen një lajm i mirë për çmimet e naftës

  Çmimet e naftës ranë të enjten në tregjet ndërkombëtare drejt 82 dollarëve nën presionin e frikës se përhapja e përsëritur e COVID në Kinë...

  Vuçiq: Heqja e barrikadave do të nisë mëngjesin e së enjtes

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova tha heqja e barrikadave do të nisë mëngjesin e së enjtes. “Për...

  Dimri ekstrem në SHBA: 20 të vdekur (PAMJE)

  Për shkak të ftohtit arktik që goditi pjesën më të madhe të SHBA-së dje, më shumë se 800 mijë njerëz mbetën pa energji elektrike,...

  Politikani serb: Kriminelët e Vuçiqit janë ata që po trembin, rrahin dhe vrasin serbët...

  Politikani serb nga radhët e republikanëve Nikola Sanduloviq ka thënë se bandat e drejtuara nga presidenti Aleksandar Vuçiq po trembin, rrahin dhe vrasin serbët...

  Vdekja misterioze e 32-vjeçarit, familjarët: Dyshojmë se i ka bërë reaksion antibiotiku i dhëmballës,...

  Familjarët e 32-vjeçarit nga Kolonja e Shqipërisë që ndërroi jetë një ditë më parë në rrethana misterioze, thonë se Genti Isai prej disa ditësh...

  Gjermania kërkon heqjen e menjëhershme të barrikadave ilegale në veri

  Pas javësh përshkallëzimi, Ministria e Jashtme gjermane në një deklaratë për gazetën austriake “Der Standard” kërkon që “barrikadat ilegale të ngritura nga serbët e...

  Aksidente në Hungari dhe Kroaci: Këto janë detajet

  Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën E75 në Hungari. Lexuesit e IndeksOnline kanë dërguar pamje nga ky aksident ku...

  Kroacia po përgatitet të bëjë euron valutë zyrtare nga 1 janari

  Më shumë se nëntë vjet pasi Kroacia u bë anëtarja më e re e Bashkimit Evropian, tashmë po përpiqet për të shfrytëzuar sa më...

  Pronari e hoqi nga puna, kamarieri i vë flakën lokalit ku punonte

  Një 40-vjeçar është arrestuar së fundmi në Fier pasi ka tentuar të djegë një lokal në lagjen "Apollonia". Mësohet se shtetasi Altion Sulejmanaj i...