“Durrës Dry Port”, detaje nga mega-projekti që synohet të ndërtohet në Prishtinë, prezantuar nga...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe një ekip nga Holanda kanë njoftuar sot për projektin e portit të ri në Durrës, nga i cili...

Sa fitohet në Gjermani – publikohen pagat e 100 profesioneve të ndryshme

Gazeta kroate, Index.hr ka publikuar pagat mujore bruto gjermane për 100 profesionet më të njohura. Ata shtojnë se paga mesatare e të gjithë punonjësve të përhershëm që...

Alarmet e rreme për bomba në rajon – Çka dihet deri tash?

Kosova u bë vendi i fundit në Ballkan ku u alarmua për mjete shpërthyese në institucione, pas një varg kërcënimesh në të paktën katër...

Flet shoferi i autobusit nga Kosova që u aksidentua në Austri, tregon si ndodhi...

Një autobus nga Kosova është aksidentuar në Salzburg të Austrisë. E lidhur me rastin ka folur edhe shoferi i autobusit. Sipas raportimit të mediave austriake, në...

​Turqia do ta mbështesë anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë, ku u prit nga homologu i tij Hulusi Akar. Në takim, u bisedua...

Vuçiq: Presionet janë të mëdha për çështjen e Kosovës, kemi probleme të mëdha

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ndodhen në një situatë specifike për, siç tha ai, ”ngjarjet rreth Kosovës”. Vuçiq tha se për...

​Alarme për bomba në të gjithë Beogradin, në ura, shkolla e qendra tregtare

Pas raportimeve kërcënuese për eksploziv të vendosur në shkollat fillore të Beogradit, erdhi një kërcënim i ri – bomba u vendosën në urat në...

Kryeministrja e Suedisë e konfirmon: Do të aplikojmë në NATO

Kryeministrja e Suedisë, Magdalena Andersson, e ka konfirmuar se vendi i saj do të aplikojë zyrtarisht për anëtarësim në NATO. “Ne do të informojmë NATO-n...

NATO nis manovrat ushtarake në Baltik: Me Finlandën dhe Suedinë

Pritet të fillojnë sot manovrat ushtarake më të mëdha në historinë e marrëdhënieve të vendeve baltike me NATO-n, “Hedgehog”. Manovrat ushtarake do të zhvillohen në...

Çfarë po ndodh në Beograd, raportime për bomba në 97 shkolla

Një numër i madh i shkollave fillore në Beograd, 97 prej tyre, si dhe disa shkolla të mesme kanë marrë njoftime për bomba sot...