Teknologji

  Gjithçka që duhet të dini rreth metaversit

  Termi “metavers” është kryefjala e fundit që ka kapluar imagjinatën e industrisë së teknologjisë – aq shumë sa që njëra ndër platformat më të...

  Pas prezantimit të Mercedes-Maybach S-Ckass, Audi i “kundërpërgjigjet” me limuzinën luksoze A8 L Horch

  Prodhuesi gjerman i veturave Audi, ka prezantuar limuzinën e saj më luksoze. Është paralajmëruar të jetë rival i Merces-Maybach S Class. Bëhet fjalë për Audi...

  OKB-ja dëshiron ta kufizojë shpejtësinë e veturave deri në 100 km/h

  Dokumenti i ri i Kombeve të Bashkuara njeh lëvizshmërinë si një të drejtë themelore të njeriut dhe një të mirë të përbashkët shoqërore. Rreth 1.3...

  Kjo ‘makinë fluturuese’ pritet të dalë në vitin 2024

  Prodhuesi kinez i makinave elektrike XPeng ka zbuluar prototipin e tij të parë të një automjeti fluturues, që synohet të dalë në shitje me...

  Facebook ndryshon emrin në Meta

  Facebook ka njoftuar se emri i ri i platformës do të jetë Meta. Kompania, e cila bërë të ditur këtë ndryshim përmes një konference, ka...

  “Squid Game” tani edhe si aplikacion në telefonat e mençur

  Seriali “Squid Game” është bërë më i shikuari kohëve të fundit në platformën online Netflix. Ai ka arritur majat për një periudhe të shkurtër,...

  Google alarmon të gjithë përdoruesit e Chrome

  Google gjeti dhe konfirmoi nëntë dobësi me rrezik të lartë, së bashku me 11 parregullsi të tjera. Ata vlerësuan se kishte deri në 20 hakime...

  Hyri me Mercedes në një pistë dhe menjëherë shkaktoi aksident

  Ngasja në pistën Nurburgring zgjati vetëm dy sekonda për këtë shofer. Aksidentet e trafikut nuk janë të rralla në Nurburgring, veçanërisht kur shoferët e papërvojë...

  Lëvizte me shpejtësi të madhe, hasi në patrullën e policisë gjermane të cilës i...

  Pronari i veturës BMW-a 440i nga Ludvigsburgu jo larg qytetit gjerman të Shtutgartit, po lëvizte me shpejtësi të madhe kur hasi në një patrullë...

  Audi 80 Quattro i vitit 1983 “fsheh” 610 kuaj/fuqi

  Veturat klasike tërheqin gjithmonë vëmendjen, pavarësisht nëse janë në gjendje origjinale ose të modifikuara dhe në mesin e tyre sigurisht që është një Audi...