Mungesa e çipave, Mitsubishi do të prodhojë 16 mijë vetura më pak

Gjiganti i veturave, Mitsubishi, do të ulë prodhimin me rreth 16 mijë vetura më pak në mbarë botën muajin e ardhshëm për...

I prodhuar 26 vjet më parë dhe me mbi 1 milion kilometra të kaluara...

Një Volkswagen Golf 26-vjeçar nuk është një makinë veçanërisht interesante, veçanërisht kur ai ka filluar të “mbetet pa bojë” dhe timoni duket...

iPhone 13 do të vijë me kamera diagonale

Apple është duke sjellë ndryshime të dukshme në dizajnin e modeleve të iPhone 13. Në një video të publikuar...

NASA lëshon të hënën për fluturim helikopterin e parë në Mars

Një helikopter i vogël pritet të jetë i pari që do të fluturojë në një planet tjetër. “Ingenuity” është...

Bie vlera e Bitcoinit

Kriptovaluta më e madhe Bitcoin ka pësuar një rënie të dielën prej 11.1 për qind. Vlera e Bitcoinit të dielën ka rënë...

VW synon tregun e Kinës me modelin ID6 EV

Marka Volkswagen po synon blerësit e familjes në Kinë me ID6, modeli i saj më i madh me bateri deri më tani.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

Për kthimin e emrit prestigjioz flitet prej vitesh. Mercedes ka Maybach dhe Audi duhet ta kthejë Horch së shpejti...

Facebooku ende i ngadaltë për veprim ndaj grupeve që përfitojnë nga konspiracionet rreth COVID-19

eoricienët e konspiracionit të COVID-19 po kërkojnë të përfitojnë nga miliona ndjekës që ata kanë krijuar në Instagram gjatë pandemisë duke reklamuar...

Instagram ka lansuar një veçori të re për të konkurruar me Tik-Tok

Instagram ka lansuar një veçori të re të quajtur Remix, e cila ofron një mënyrë për të kapur videon tuaj Reels së...

Testi i qëndrueshmërisë: Porsche kaloi 5 mijë km duke vozitur me shpejtësi konstante prej...

Testi u krye në pistën Nardo në Itali si pjesë e provave përfundimtare të modelit të ri 911 GT3.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news