https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Pas SpaceX dhe Tesla, kjo është dëshira e radhës së miliarderit Elon Musk

Pasi i krijoi makinat dhe kamionët elektrikë gjithashtu transformoi eksplorimin e hapësirës, Elon Musk duket se ia ka vënë sytë avionëve elektrikë të ngritjes...

Danezi deshi ta provonte shpejtësinë e Lamborghinit sapo e mori të ri nga salloni...

Është e natyrshme që një koleksionist të dëshirojë ta ketë edhe këtë super-makinë, por kjo nuk do të thotë që ju duhet ta provoni...

E-kamioni i parë nga Mercedes hyn në prodhim serik

EActros ka një rreze deri në 400 kilometra. Mercedes-Benz Trucks ka filluar prodhimin e kamionit të parë elektrik të prodhimit në seri. Në varësi të versionit,...

Nuk e dinte që rimorkioja ishte ngritur, përplaset në urë – mrekullisht nuk lëndohet...

Të premten rreth orës 16:50 në periferi të Zagrebit të Kroacisë, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku. Gjithçka ndodhi kur shoferit të një kamioni...

Opsioni i ri, Facebook lidh Instagramin me Messengerin

Pas dy viteve përgatitje, Facebook ka njoftuar se nga tani përdoruesit mund të shkëmbejnë porosi mes Instagramit dhe Messengerit. Instagram – Messenger prej tani do...

Google Photos aplikacion për të fshehur imazhe të ndjeshme

Aplikacion i ri i Google Photos, që ju lejon të fshihni imazhe dhe video të ndjeshme nga faqja kryesore, duke mbrojtur aksesin me një...

Telefoni i ri celular Xiaomi mund të ketë një ekran 4K

Raportet e mediave thonë se Xiaomi po përgatitet të prezantojë një telefon inteligjent që ka një ekran 4K dhe që së shpejti do të...

Kjo është vetura më e bukur hipersport në botë

Konkurrenca ishte e ashpër dhe çmimi shkon për një veturë vërtet të veçantë. Një dhe i vetëm, Bolide, është më i miri që bota e...

Kështu mund të duket një BMW X8

Thashethemet për BMW X8 u shfaqën katër vjet më parë, dhe vetëm kohët e fundit ky model është konfirmuar në mënyrë indirekte nga presidenti...

Testi i “gjigantëve” si Porsche, Lamborghini – Ferrari e BMW

Në kanalin Car Magazine në YouTube është publikuar videoja e një testi interesant. Shtatë vetura, dy ditë dhe një pistë ishin të mjaftueshëm që ky...