Teknologji

  Pfizer fillon fushatën e vaksinimit në GTA

  Pfizer ka filluar fushatën “Vacina In Game” në Brazil, në tentim që të arrijnë të bindin të rinjtë që të vaksinohen. Kampanja ka krijuar misionin...

  Apple do t’ju njoftojë se iPhone juaj është hakuar

  Kompania thekson se do të shfaqë njoftime për kërcënimet në rastin se telefoni juaj është hakuar. Apple së fundmi njoftoi se ka ngritur një padi...

  A mund t’i zëvendësojmë zinxhirët klasikë të borës me ‘tekstil’?

  Zinxhirët e borës janë një nga pjesët më të rëndësishme të pajisjeve dimërore që duhet të keni në automjetin tuaj, veçanërisht nëse jetoni në...

  Rolls-Royce Ghost Black Badge, “që më zi nuk ka ku shkon”

  Rolls-Royce së fundmi ka prezantuar veturën ekskluzive Ghost Black Badge, që paraqet personalitetin e “errët” të versionit paraprak të këtij modeli. Për çka dallon nga...

  Aplikacione të caktuara nuk po punojnë në Windows 11, Microsoft fton përdoruesit të bëjnë...

  Microsoft ka ofruar azhurnimin që do t’i jep fund problemeve që kanë ndodhur së fundmi në disa aplikacione të Windows 11. Kompania amerikane filloi të...

  Samsung Galaxy Tab A8, zbulohen specifikat

  Informatat e para për tabletin e ri nga Samsung – Galaxy Tab A8 janë publikuar në shtator, më pas filluan të zbulohen detaje për...

  Probleme me frena, Ferrari tërheq 5.600 vetura

  Nganjëherë edhe më të mirë gabojnë, e në rastin konkret është Ferrari që ka probleme me frena dhe që ka tërhequr 5.600 vetura. Për arsye...

  Tesla Model 3, vetura më e shitur në Evropë gjatë shtatorit

  Nuk është dashur shumë kohë që veturat elektrike të marrin plotësisht primatin mbi modelet e veturave me naftë dhe atyre me benzinë. Kështu gjatë shtatorit...

  Çfarë do të ndodhë me Golf 9?

  Elektrifikimi, kriza, normat Euro 7. Ka shumë pyetje që kërkojnë përgjigje rreth gjeneratës së ardhshme të hatchbackut më të njohur në Evropë. Nuk është sekret...

  Në Austin po ndërtohet lagjja më e madhe në botë me printerët 3D

  Printerët 3D janë shumë praktikë dhe të dedikuar për fusha të ndryshme, e tani kjo teknologji po përdoret për një projekt të madh. Deri më...