Mercedes-AMG C63 i ardhshëm ka të ngjarë të ketë një sistem motorik hibrid dhe një motor me katër cilindra, dhe për t’i thënë lamtumirë gjeneratës së ardhshme V205 dhe motorit të tij V8, Manhart ka përgatitur një paketë të veçantë.

Është një projekt i quajtur Manhart CR 700 Wagon, i cili bazohet në versionin karvan të Mercedes-AMG C63 dhe ofron një kombinim fantastik të pamjes dhe performancës.

Motori 4.0 litërsh biturbo V8 i AMG tani ka më shumë fuqi pasi është rritur nga standardi 503 në 702 kuaj fuqi, dhe për këtë CR 700 Wagon përshpejton nga 100 në 200 km / orë në 5.5 sekonda.

Rritja e fuqisë u bë e mundur duke riparuar njësinë ECU dhe u bënë një sërë përmirësimesh në turbocharger. Manhart ka përmirësuar gjithashtu transmisionin AMG Speedshift me nëntë shpejtësi, i cili gjithashtu ofron një tubacion sportiv me katalizatorë 200 qelizash dhe një tub opsional garash.

Vizualisht, edhe pse i bazuar në gjeneratën e mëparshme C-Class, CR 700 Wagon ende duket tërheqës, veçanërisht nga profili.

Manhart shtoi gjithashtu ngjitëse ari që duken shumë bukur me trupin e zi dhe grilën e re të zezë. Vetura është me rrota Concave One 20 inç me goma me performancë të lartë me dimensione 255 / 30ZR 20 përpara dhe 275 / 30ZR20 mbrapa.

Më në fund, ka rregullime të sustave H&R në mënyrë që vetura të mund të ulet edhe më shumë.

Çmimi total i kësaj veture nuk dihet, por rrotat 20 inç kushtojnë 2796 euro, moduli MHtronik Powerbox 2299 euro, sistemi i shkarkimit 8099 euro dhe paketa e plotë e përmirësimeve të performancës 17999 euro.