Historia e patreguar e “4 Llullave” (Video)

Të gjitha që kanë kaluar nëpër Prishtinë kanë dëgjuar për lokacionin më të vjetër në Prishtinë, për vendin e quajtur “4 llullat”. Kjo pjesë...

Inspektorati i trashëgimisë mbron Kalanë e Vushtrrisë

Instituti për mbrojtjen e monumenteve kulturore, i ka lejuar një biznesi që të operojë brenda Kalasë së qytetit të Vushtrrisë.

Pas peticionit me 37 mijë nënshkrime, NETFLIX njeh Kosovën

Pas dy muajsh nga inicimi i peticionit, platforma Netflix e ka shtuar Kosovën në listën e shteteve me kodin telefonik +383 në...

Krasniqi: Gjendja është skajshmërisht e rënduar

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se këto shifra janë tmerruese për Kosovën. “Nëse...

Ndërron jetë cicëroni i parë i kompleksit “Adem Jashari”

Ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare dhe veterani i UÇK-së, Rifat Bejta. Bejta i...

Vizionarët me tingujt e xhunglës

Dhjetorin e kaluar Lucrecia Dalt udhëtoi në një pyll në Kolumbi që është pjesë e Chocós, një vend i njohur për biodiversitet...

“Becoming” për rrugëtimin e Michelle Obamas

Michelle Obama në një lëvizje me klas – një nga më të sofistikuarat – ku inteligjenca dhe drejtpeshimi i saj tani shihen...

Seria e pestë e “La Casa de Papel” do të jetë e fundit

“Money Heist” ka shokuar fansat në të gjithë botën që nga 2 maji i vitit 2017, kur u shfaq për herë të...

7-vjecari i cili botoi një libër gjatë kohës së pandemisë

Tash e sa kohë fëmijët kanë mbajtë mësimin online për shkak të pandemisë. Përveç për të vegjëlit, kjo periudhë...

Punëtorët teknikë shëndetësorë kërkojnë të përfshihen në pakon emergjente

Punëtorët teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) të mërkurën kanë protestuar duke kërkuar që të përfshihen në listat e...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news