Biblioteka e Qytetit të Podujevës pajiset me 130 tituj të ri librash

Dega e Shoqatës së Shkrimtarëve në Podujevë ka organizuar sot orë letrare në Bibliotekën e Qytetit, me ç’rast u prezantua pjesë nga krijimtaria letrare...

Vdiq ikona e muzikës popullore Ismet Peja

Ka vdekur ikona e muzikës popullore Ismet Peja. Lajmi për vdekjen e tij është bërë i ditur nga djali i Ismet Pejës, Visari, nëpërmjet një...

46 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 6 në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha se në 24 orët e fundit ka regjistruar 46 raste të reja pozitive me koronavirus, pas...

Ndërron jetë aktori dhe politikani, Adem Mikullovci

Sot (e martë) ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare aktori dhe politikani, Adem Mikullovci. Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshortja e aktorit, Lumnije Mikullovci...

Çun Lajçi shet libra në qytetin e Podujevës

Aktori i njohur dhe autori i disa librave, Çun Lajçi, për disa ditë me radhë ka dalë të shesë librat e tij autoriale nëpër...

Ismet Azemi emërohet kryetar i Këshillit Drejtues të Teatrit në Podujevë

Sot është emëruar Këshilli Drejtues i Teatrit të qytetit të Podujevës, “Avdush Hasani”, njofton Llapi.info. Siç ka bërë të ditur Komuna e Podujevës, kryetar i...

Podujevë: Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së Hetem Visoka

Ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare ish-ushtari i UÇK-së, Hetem Visoka, njofton Llapi.info. Visoka ka qenë pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ish i përndjekur dhe...

Vdes aktorja e madhe Leze Qena

Mëngjesin e sotëm ka vdekur aktorja e njohur Leze Qena. Lajmin e ka konfirmuar për KOHËN zëdhënësi në QKUK, Shpend Fazliu. “Ju konfirmojmë se nga data 6...

Vdes ikona e muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha

Ka ndërruar jetë bilbili i këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha. Nexhmije Pagarusha ikona e muzikës shqipe, ishte e njohur si një grua e cila gjatë gjithë...

Ka ndërruar jetë ish-funksionari dhe ekonomisti i njohur nga Podujeva, Xhemshit Duriqi

Dje në moshën 80-vjeçare ka ndërruar jetë ish-funksionari dhe ekonomisti i njohur nga Podujeva, Xhemshit Duriqi, njofton Llapi.info Xhemshiti, pas mbarimit të Fakultetit Ekonomik...