Lajçi i shtrirë në spital kujton vajzën e ndjerë: Zoti ma çoi sëmundjen e...

Aktori Çun Lajçi ka përkujtuar vajzën e tij të ndjerë, Bubulinën, në ditëlindjen e saj. Lajçi nëpërmjet një postimi...

Pas peticionit me 37 mijë nënshkrime, NETFLIX njeh Kosovën

Pas dy muajsh nga inicimi i peticionit, platforma Netflix e ka shtuar Kosovën në listën e shteteve me kodin telefonik +383 në...

Oscars 2021: Këto janë disa nga nominimet

Sonte do të mbahet edicioni i 93-të i ceremonisë së ndarjes së Çmimeve “Oscars 2021”. Kjo ceremoni mbahet në...

Letra e dashurisë nga Uellsi bëhet virale në Hungari

Mbi 30 hungarezë e kanë krijuar një video-letër për Uellsin të titulluar “Le të ndërtojmë ura”, shkruan BBC. Ndërkaq...

Podujevë: Ekspozitë në Bibliotekën e Qytetit për Ditën Ndërkombëtare të Librit

Dita Ndërkombëtare e Librit është shënuar me një ekspozitë në Bibliotekën e Qytetit, të cilën e hapi Kryetari i Komunës së Podujevës,...

Të fotografosh gjeniun e çmendur

Fotografi Mick Rock përshkruan momentin e realizimit të një fotografie ikonike me ish-liderin e grupit Pink Floyd, Syd Barrett, i cili për...

Vdes ish-koreografi i Baletit Mbretëror në Britaninë e Madhe, Liam Scarlett

Koreografi i njohur britanik, Liam Scarlett, ka ndërruar jetë, në moshën 35 vjeçare. Shkaku i humbjes së jetës akoma...

Osmani: Instrumentet e muzikës tonë burimore mbetën pa mjeshtrin e madh, Shaqir Hotin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas vdekjes së instrumentistit të njohur kosovar Shaqir Hoti duke thënë se kavalli i tij...

‘’Në kërkim të Venerës’’ triumfues i dyfishtë në Festivalin e Hong Kong-ut

Filmi i gjatë artistik ‘Në kërkim të Venerës’ me regji dhe skenar nga Norika Sefa ka fituar çmimin regjisorja më e mirë...

​Çeku: Do ta dokumentojmë punën dhe artin e Rasim Thaçit

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, bashkë me një pjesë të stafit të MKRS-së dhe me drejtuesit e institucioneve shtetërore...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news