Pfizer dhe BioNTech: Ende jemi në diskutime me Qeverinë e Kosovës për vaksinat anti-Covid

Është fundi i marsit dhe kontingjenti i parë prej 33 mijë dozave të vaksinës COVAX, nuk ka mbërritur në Kosovë, ashtu siç kishte premtuar...

Hoti: Qeveria ende s’ka vendosur për lejimin e dasmave dhe ahengjeve

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se Qeveria e Kosovës ende nuk ka vendosur për lejimin e dasmave dhe ahengjeve. Hoti ka bërë të ditur...

Mërgimtari kthehet nga Gjermania në Kosovë, për t’u marrë me bujqësi

Ahmet Uka nga Çabra e komunës së Zubin Potokut, është një nga bujqit i cili për herë të parë ka përfituar kompenzim të dëmeve...

Blerim Latifi: Memli Krasniqi mund të ballafaqohet me Kurtin

Profesori Blerim Latifi ka komentuar zgjedhjen e kryetarit të ri të PDK’së. Memli Krasniqi si kandidati i vetëm mori këtë rol. Thotë se Memli Krasniqi...

Podujevës i ndahen 150 mijë euro për vazhdimin e rregullimit të shtratit të lumit...

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka pritur sot në takim kryetarët e 4 komunave të Republikës së Kosovës: Prizren, Podujevë, Obiliq...

Për Lutfi Hazirin dikur Vjosa Osmani ishte “Nusja e Preshevës”, tani “zonjë shtëpie në...

Nënkryetari i LDK-së dhe Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri sot së bashku me kandidaten e partisë për Kryeministre, Vjosa Osmani. kanë qëndruar...

Gjuriq: Deklarata për pajtimin serb-shqiptar, si të pajtohen tajkunët me terroristët

Shefi i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka komentuar sot dokumentin e paraqitur nga lideri i opozitës serbe në lidhje...

Kurti: Së shpejti do të propozojmë nivelin e pagës minimale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bëri ka bërë të ditur se së shpejti do të propozojnë nivelin e pagës minimale në vend. Kurti kështu deklaroi...

Suspendohen dy zyrtarë të Policisë në veri

Inspektorati Policor i Kosovës ka realizuar urdhëresën për sekuestrim në Mitrovicën e veriut të lëshuar nga Prokuroria Themelore në Mitrovicë. “Hetimi është duke u zhvilluar...

Polici pa maskë, dënon qytetarin për mosmbajtje të maskës (Video)

Me ligjin anti-COVID të gjithë ata që nuk vendosin maska dënohen me 35 euro, shkruan Gazeta Sinjali. E siç duket ata që duhet t’i dënojnë...