https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Isa Mustafa: Marrëveshja e nënshkruar sot me Serbinë është e njëjta e vitit 2013...

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, po thotë se udhërrëfyesi i miratuar sot në Bruksel, është ajo marrëveshje e vitit 2013 dhe 2015. Në një përgjigje...

Mbi 10 mijë raste aktive me COVID-19 në vend

Numri total i rasteve pozitive në vend që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 është 50 mijë e 135...

Ish-ministri: Për rezultatin në PISA s’kanë faj nxënësit, ata janë pasqyrë e arsimtarëve

Ish-ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, i ftuar në emisionin “FRONTAL” T7, ka folur pas publikimit të rezultateve të testit PISA, të cilat e kanë...

Kjo është mënyra e moderuar që Gjermania po provon për të dalë nga kufizimet

Shumë lande federale po krijojnë fakte para diskutimit të radhës në Berlin mbi zbutjen e kufizimeve të vendosura shkaku i coronavirusit. Në Lindje hapen...

Mbi 1 mijë padi janë dorëzuar në gjykata për kompensimin e dëmeve të luftës

Organizata “Ngritja e Zërit” ka hartuar deri më tani 1 mijë e 20 padi, të cilat janë dorëzuar nëpër gjykata në 11 komuna të...

Rritja e çmimit të naftës, kaq kushtoi sot 1L në Podujevë

Përkundër që para disa ditësh çmimi i naftës filloi të zbres, tashmë ka filluar të ngritet sërish, shkruan Llapi.info. Çmimi i një litre naftë në...

Kramp-Karrenbauer: KFOR-i gjerman do të vazhdoj të jetë aktiv në Kosovë

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Annegret Kramp-Karrenbauer, që njëkohësisht është edhe kryetare e partisë CDU, qëndroi mbrëmë vonë në Kosovë, ku vizitoi shtabin qendror të...

Nitaj: Lista Serbe s’mund ta rrëzojë Qeverinë

Muharrem Nitaj nuk beson se opozita dhe Lista Srpska mund ta rrëzojnë Qeverinë e Kosovës. Thotë se Haradinaj shkon në shtëpi vetëm nëse vetë dëshiron...

Policia me vetura “muskuloze” në autostradë

Organet e rendit po përdorin automjete të fuqishme për të ndjekur shkelësit e ligjit në autostradë. Pjesëtarët e këtij njësiti kanë bërë të ditur se...

Delegacioni i Velbertit të Gjermanisë vizitoi Podujevën

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka pritur në takim delegacionin nga qyteti Velbert i Gjermanisë, i cili qëndroi në vizitë treditore në...