Rruga Prishtinë-Podujevë pasditen sotme ka qenë e bllokuar për qarkullim të automjeteve në disa segmente, raporton IndeksOnline.

Shkak i tollovisë në trafik ka qenë siguria për lojtarët U21 të Izraelit të cilët sot luajtën me Kosovën në stadiumin e qytetit “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Policia e Kosovës kishte angazhuar një numër të madh të policëve për të siguruar rrugën nga Prishtina në Podujevë dhe anasjelltas.

Nuk është raportuar asnjë incident sikurse në ndeshjen e para disa netëve që është zhvilluar në ‘Fadil Fokrri’ në Prishtinë./IndeksOnline/

Më poshtë pamjet: