https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Detaje nga aksidenti në Kërpimeh: Dy persona u shkelën rëndë me veturë (Video)

Llapi.info raportoi para disa minutash për një aksident që ka ndodhur para pak kohësh në fshatin Kërpimeh të Podujevës. Dëshmitarët i kanë thënë gazetës se...

Arrestohet një person në Gllamnik të Podujevës, kjo është arsyeja

Një person është arrestuar sonte rreth orës 20:00 në fshatin Gllamnik të Podujevës, raporton Llapi.info. Burime të Llapi.info kanë bërë të ditur se i njëjti...

Ministri i Bujqësisë pas vizitave në fshatrat e Podujevës: S’ka vend për dëshpërim, do...

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka premtuar se do t’iu dalë në ndihmë fermerëve llapjanë, që pësuan dëme nga stuhia e së martës, shkruan ...

A do të kompensohen bujqit e Podujevës pas dëmeve nga breshëri, flet Bulliqi

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, në Frontal të t7, ka folur rreth breshërit që ra dje në këtë komunë. Ai tha se pasditja e...

Stuhia rrëzoi shtyllat elektrike, ky fshat i Podujevës mbetet pa rrymë

Fshati Godishnjak i Podujevës ka mbetur pa energji elektrike që nga mbrëmë, shkruan Llapi.info. Banorët i kanë thënë portalit Llapi.info, ku edhe kanë dërguar pamje,...

“Kësi shiu dhe breshëri nuk mbajmë mend”: Flasin fermerët nga Podujeva, kjo është shuma...

Dhjetëra mijëra euro janë dëmet bujqësore që kanë shkaktuar shiu dhe breshëri nëpër zona të ndryshme të Podujevës, shkruan Llapi.info. Fshtrat; Lupç i Poshtëm, Lupç...

Ministri i Bujqësisë vjen në Podujevë, bashkë me Bulliqin vizitojnë fermerët që pësuan dëme...

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka qëndruar sot në Podujevë, ku bashkë me kryetarin e kësaj komune, Shpejtim Bulliqi, kanë vizituar fermerët llapjanë që...

PAMJE: Breshri i vrullshëm që ra në Majac të Podujevës që shkatërroi gjithçka në...

Breshri me intensitet të lartë që ra dje në fshatin Majac të Podujevës, ka bërë që të dëmtohen thuaje të gjitha kulturat bujqësore, shkruan...

Urgjente: Kërkohet ndihmë për shërimin e 1-vjeçarit nga Podujeva

Ego Vokrri, 1-vjeçari nga Podujeva, vuan nga një sëmundje e rëndë, shkruan Llapi.info. Familjarët kanë treguar për Llapi.info se trajtimi për shërimin e Vokrrit kap...

Drejtorët e Komunë së Podujevës dalin në terren për t’i parë dëmet që shkaktoi...

Reshjet e mëdha të shiut dhe breshërit që ka rënë ditën e djeshme në pjesë të ndryshme të Komunës së Podujevës, ka shkaktuar dëme...