https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

54 aksidente, 33 me të lënduar, gjatë 24-orëve

Gjatë 24- orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 54 aksidente në trafik, njofton Policia e Kosovës. Sipas këtij institucioni, 33 orej këtyre aksidenteve kanë...

Qytetarët mirëpresin masat e reja, të gatshëm të marrin dozën e tretë të vaksinës

Hyrjen në kafenë më certifikatë të vaksinës si dhe hapja e shkollave nga dita e hënë, po mirëpriten nga qytetarët e Prishtinës. Madje, ata kanë...

Ndihmohen me pako ushqimore disa familje nevojtare në Podujevë (Foto)

46 familje në kushte jo të mira ekonomike nga Komuna e Podujevës dhe Klinës janë ndihmuar sot me pako ushqimore, njofton Llapi.info Kjo është bërë...

Haradinaj më 1 korrik në Paris për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se më 1 korrik, do të takohet me Ministrin e Brendshëm të Francës Christophe Castaner, për liberalizimin...

Partia e Gëzim Kelmendit i mori vetëm 956 vota

Partia FJALA edhe në këto zgjedhje ka marrë një numër të vogël të votave. Nga numërimi i mbi 98% të vendvotimeve, partia e Gëzim Kelmendit...

Taksa e Rrugës së Kombit, e nevojshme për mirëmbajtjen

Përfaqësuesja e Bankës Botërore në Shqipëri, Maryam Salim deklaroi sot se pagesat janë të nevojshme për mirëmbajtjen e rrugës. Në konferencën për shtyp ku u...

I grabit veturën me dhunë, aktakuzë ndaj gjilanasit

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit H.K., i cili gjendet nën masën e paraburgimit që...

5.828 kontakte të rasteve me Covid-19 mbikëqyren nga IKSHPK

Instituti i Shëndetësësisë Publike ka bërë të ditur se dje janë kontaktuar dhe janë nën mbikëqyrje 5.828 kontakte të rasteve me Covid-19. Sipas IKSHPK-së, nga...

Del lista me emrat e kandidatëve që do t’i bashkohen FSK-së

Ministria e Mbrojtjes i njofton kandidatët në garë për QSU/FSK dhe akademitë tjera gjegjëse për rezultatet e përzgjedhjes. Bordi përzgjedhës pas përfundimit të testimeve të...

Dy të vdekur për një ditë – Ky është punëtori që vdiq në vendin...

Gjatë ditës së sotme u raportua për vdekjen e një punëtori, në fshatin Grabanicë të Klinës. 50 vjeçari Osman Bogaj nga Komorani, u rrëzua në...