Hashim Thaçi nuk shkon në seancë, ua kujton përmes një videoje kush e shpalli...

Presidenti i shtetit, Hashim Thaçi nuk ka shkuar sot në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të 12-vjetorit të pavarësisë së shtetit. Derisa...

Deputeti i PDK-së: Qeveria e Kurtit në koalicion me LDK-në fajtorë për dështimin e...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, ka thënë se Qeveria e kaluar e udhëhequr nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës,...

Gjenerali i pensionuar në Kroaci: Numri i veteranëve në Kosovë është i fryrë

Gjenerali në pension në Kroaci, Esat Çollaku ka folur në lidhje me atë se si është e përcaktuar çështja e Veteranëve të Luftës në...

Pacolli ia kthen Daçiqit: Nuk e hapi thesin me para për ta forcuar shtetësinë

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i është kundërpërgjigjur homologut serb, Ivica Daçiq, për thesin me para që ky i fundit ia ka përmendur. Daçiq pati...

Blerta Hoti sqaron huqjen e Pacollit: Jam zgjedhur nënkryetare dhe jo kryetare e Geteborgut

Blerta Hoti është zgjedhur anëtare e Qeverisë Komunale dhe njëherësh nënkryetare e Komunës së Göteborg-ut dhe jo kryetare. Një informacion që fillimisht është dhënë nga...

Protestojnë sindikalistët e shëndetësisë: Vitia na ka neglizhuar, nuk ka barëra – nuk kemi...

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë në Kosovë është duke protestuar para Ministrisë së Shëndetësisë. Kryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë në Kosovë, Blerim Syla...

Thaçi për APA: Me Vuçiqin u pajtuam që dialogu s’ka alternativë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Agjencinë e Lajmeve të Austrisë “APA”, ka folur për takimin që kishte ditë më parë...

Vrasje në Prishtinë, vriten tre persona

Rreth orës 13:20 në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë, ka ndodhur një rast vrasje, që sipas informacioneve të para dyshohet për tre persona të...

Vuçiq, Gjuriq, Vulin e Perkoviq kërkojnë ta vizitojnë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka bërë kërkesë që ta vizitojë sot Kosovën, i shoqëruar nga dy prej njerëzve problematik të tij në raport...

Kosova nuk ia kthen fjalën Amerikës, 100 për qindëshi pezullohet javën tjetër

Po bëhen gati dy muaj që kur Kosova i vendosi taksë 100 për qind produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës. Nga atëherë është bërë...