Lajmet

  Të shtënat me armë zjarri në Prishtinë, 2 të plagosur e 3 të arrestuar

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak çastesh në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë, ku si pasojë e të shtënave me armë...

  Tmerron mërgimtari nga Podujeva teksa kërkon ndihë për vajzën: ‘Çikën ma ka kidnapuar një...

  Një mërgimtar nga Zvicra, Xhavit Podvorica, po pretendon se vajza e tij është kidnapuar nga një femër tjetër me prejardhje nga Bosnja. Ai nuk ka...

  E dhimbshme; Vdes në moshë të re mërgimtarja kosovare (Foto)

  Ka vdekur në moshë të re Kaltrina Isufi, vajza nga Mitrovica, e cila jetonte në Norvegji. Ajo ka ndërruar jetë pas një sëmundje që kishte. Lajmin...

  I dyshuari kryesor për Masakrën në burgun e Dubravës ekstradohet në Bosnje dhe Hercegovinë

  I dyshuari kryesor për Masakrën në Burgun e Dubravës, Sinisha Petriq, është ekstraduar nga Spanja në Bosnjë dhe Hercegovinë, raporton Gazeta Sinjali. Siç raporton Slobodna-Bosna,...

  Podujevë; Ndërron jetë Fehmi (Ramë) Ademi (Foto)

  Ka ndërruar jetë Fehmi Ademi nga Podujeva, shkruan Llapi.info. Varrimi i tij do të bëhet sot në orën 16:00 në varrezat e qytetit te hekurudha. Lajmi...

  E dhimbshme; Ndërron jetë në moshën 3 vjeçare voglushi nga Podujeva (Foto)

  Ka ndërruar jetë Diorit Rama nga Podujeva, shkruan Llapi.info. Varrimi i tij do të bëhet nesër në ora 15:00 në varrezat e fshatit Turiçicë. Derisa familjarët...

  Zbulohet përmendorja 50-mijë euroshe e Albin Kurtit në Peran të Podujevës (Video)

  Mërgimtari Sabahudin Uka ka zbuluar sot përmendoren që ia ka përgatitur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Përmendorja u zbulua në fshatin Peran të Podujevës. Kostoja e...

  “Zemër, ke dështu”, rinia e LDK’së me aksion simbolik para Qeverisë

  Forumi i Rinisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ka mbajtur sot një aksion simbolik para objektit të Qeverisë së Kosovës, në tre vjetorin e...

  Kërçeli: Arkitekti i kryeqytetit i merr 12 mijë euro në ditë, as nuk e...

  Ilir Kërçeli, shefi i kabinetit të kryeparlamentarit Glauk Konjufcës, tha se arkitekti i kryeqytetit paguhet 12 mijë euro në ditë, ndërsa nuk njihet se...