https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Parashikimi i motit nga sot deri me 1 korrik, temperatura deri në 35 gradë

Java do të karakterizohet me mot të nxehtë. Kjo situatë vije si pasojë e masave të nxehta të ajrit të ardhura nga pjesa perëndimore...

Vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat...

Vjedhjet më të famshme në shtëpitë e politikanëve të Kosovës

Shënjestër e hajnave jo rrallëherë kanë qenë edhe pronat e politikanëve, të drejtuesve të institucioneve dhe vetë institucionet e Kosovës. Rasti më i fundit është...

Përleshja fizike eskalon në armë, një i plagosur në Prishtinë (VIDEO)

Një person ka mbetur i plagosur në një përleshje që ndodhi në orët e para të së premtes në parkingun tek Pallati i Rinisë...

Shtrenjtohet ari për 18 për qind në Kosovë, zanatlinjtë arsyetohen (VIDEO)

Shtrenjtimit nuk i shpëtoi as ari. Ky metal i çmuar që përdoret shumë edhe në bizhuteri, shënoi ngritje çmimi për kilogram rreth 18 për qind. Sipas...

“Kosovës t’i hiqen vizat”, deputeti kroat del me propozime për strategjinë e re të...

Parlamenti Evropian ka emëruar deputetin kroat Tonino Picula si raportues për strategjinë e re të zgjerimit të BE-së, u njoftua sot nga zyra e...

Kacafytet me hajnin në shtëpi, e identifikon, i del i njohur (VIDEO)

Binak Zyma ka raportuar në Polici se ka vërejtur katër persona mbrëmë rreth orës 03:00, duke vjedhur në shtëpinë e tij në Demanjë...

Pas pasur fare projekte, Komuna e Podujevës i dha gati gjysmë milioni euro për...

Raporti i Auditorit të Përgjithshëm ka gjetur shkelje në dy kontrata për asfaltim rrugësh dhe ndërtim të trotuareve në disa fshatra të Podujevës, shkruan...

Nëna denoncon se foshnjën e ka në gjendje të rëndë qëkur ka lindur, ankohet...

Një nënë 24-vjecare nga Prishtina, ka denoncuar në Polici një rast të trajtimit të pandërgjegjshëm mjekësor, raporton Gazeta Sinjali. Rasti dyshohet të ketë ndodhur më...

Përleshje në sallën e gjyqit, babai sulmon të akuzuarin për vrasjen e djalit trevjeçar...

Një burrë ka sulmuar të akuzuarin për vrasjen e djalit trevjeçar të tij në sallën e gjyqit në Cincinnati. Desean Brown, 22 vjeçar është akuzuar...