Ish-deputeti i Kuvendit ftohet nga Gjykata Speciale

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë në faqen e saj në internet ka lëshuar një komunikatë që ka të bëjë më ftesën që i ka...

Murati: Qytetarët obligohen të deklarojnë të ardhurat personale në ATK

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) nga ky vit ka nis një aktivitet të ri për mbledhjen e tatimeve për buxhetin e shtetit. Edhe qytetarët...

Si ma ndryshoi mjeku nga Llapi botëkuptimin e luftës së Kosovës me muzeun e...

Shkrim nga gazetari; Burim Pacolli! Lufta e vitit 1999 po largohet gjithnjë e më shumë prej nesh, dhe brezat e rinj po e kanë gjithnjë...

Ajet Potera kritikon qeverisjen në Podujevë, ka një porosi për aktivistët e VV-së

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit ish-kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës, Ajet Potera po shprehet i zhgënjyer me partinë e tij. Përmes një shkrimi...

Ndërron jetë Qamile Zhitia

Ka ndërruar jetë Qamile Zhitia nga fshati Llugë. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e saj. “Njoftojmë të gjithë familjarët dhe miqtë, se sot ka...

Aksion i madh anti-drogë: Konfiskohen mbi 70 kilogramë heroinë, në pranga 10 persona

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se në një aksion të koduar “Gropa”, kanë arrestuar 10 persona dhe kanë konfiskuar 70 kilogramë heroinë. Sipas Prokurorisë...

Autobusi nga Kosova përplaset me një pemë në Vlorë (VIDEO)

Një autobus me turistë në Vlorë është përplasur me një pemë, degët e së cilës janë zgjatur në rrugë. Siç shihet në pamjet e publikuara...

IPK rekomandon suspendimin e dy zyrtarëve policorë të policisë kufitare

Inspektorati Policor i Kosovës, respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së përmes rrugëve operative, janë informuar lidhur me një rast ku dyshohet se...

Policia vazhdon të konfiskojë dru nëpër pjesë të ndryshme të Podujevës

Edhe një rast i konfiskimit të druve ka ndodhur dje në Podujevë, saktësisht në fshatin Dobërdol, njofton Llapi.info. Siç thuhet në njoftimin e policisë, Njësia...

Ndërron jetë Rrahman Musliu nga Podujeva

Familja Musliu nga Podujeva, ka njoftuar se ka vdekur familjari i tyre, Rrahman Musliu. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në ora 18:00,...