https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Kacafytet me hajnin në shtëpi, e identifikon, i del i njohur (VIDEO)

Binak Zyma ka raportuar në Polici se ka vërejtur katër persona mbrëmë rreth orës 03:00, duke vjedhur në shtëpinë e tij në Demanjë...

Pas pasur fare projekte, Komuna e Podujevës i dha gati gjysmë milioni euro për...

Raporti i Auditorit të Përgjithshëm ka gjetur shkelje në dy kontrata për asfaltim rrugësh dhe ndërtim të trotuareve në disa fshatra të Podujevës, shkruan...

Nëna denoncon se foshnjën e ka në gjendje të rëndë qëkur ka lindur, ankohet...

Një nënë 24-vjecare nga Prishtina, ka denoncuar në Polici një rast të trajtimit të pandërgjegjshëm mjekësor, raporton Gazeta Sinjali. Rasti dyshohet të ketë ndodhur më...

Përleshje në sallën e gjyqit, babai sulmon të akuzuarin për vrasjen e djalit trevjeçar...

Një burrë ka sulmuar të akuzuarin për vrasjen e djalit trevjeçar të tij në sallën e gjyqit në Cincinnati. Desean Brown, 22 vjeçar është akuzuar...

Plas sherri për hapësirat e plazhit në Shëngjin, goditet me lopatë pronari i një...

Një sherr me dy personave ka ndodhur ditën e sotme në plazhin e Shëngjinit. Bëhet me dije se një pushues, Paris Deda ka goditur me...

Kush është personi që deputeti Mirsad Shkreta dyshon se ia vodhi 50 mijë euro...

Deputeti i Vetëvendosjes, Mirsad Shkreta, të enjten ka qenë cak i hajnave. Atij dyshohet se i janë vjedhur 50 mijë euro para të gatshme...

Podujevë: Reagon kandidati tjetër për kryetar të Forumit Rinor të LDK-së: Do t’i luftojë...

Ermal Osmani, i cili ishte kandidat për kryetar të Forumit Rinor të LDK-së në Llap, ka reaguar pas tensioneve që ndodhën në mbledhjen e...

Tre persona të vdekur pas një aksidenti trafiku në Zvicër

Pasditen e së shtunës ka ndodhur një aksident trafiku mes dy motoçikletave në Berninastrasse në Pontresina. Policia kantonale e Graubünden është në kërkim të...

Lumir Abdixhiku: Kosova peng i popullizmit të Albin Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka zhvilluar takime me struktura e veprimtarë të LDK-së, si dhe bashkatdhetarë të shumtë në Gjenevë. Në...

Antikorrupsioni: Nëse vërtetohet se Shkreta ka mbajtur ‘cash’ nga viti i kaluar, ka shkelje

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta, pretendon se i janë vjedhur 50 mijë euro cash në banesën e tij në Prishtinë, para...