Komuna shpërndan 42 krerë mëshqerra për blegtorët llapjanë

Komuna e Podujevës ka shpërndarë gjatë ditës së sotme 42 krerë mëshqerrë për blegtorët llapjanë, njofton Llapi.info. Siç thuhet...

Qeveria për Marrëveshjen e Washingtonit: S’ka fuqi juridike, jemi në kontakt me SHBA-në për...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë të dhënë për Radio Televizionin 21 në fillim...

Podujevë: Hajnat ia vjedhin armën në shtëpi, policia inicion rast se e kishte pa...

Një vjedhje ka ndodhur në fshatin Zakutë të Komunës së Podujevës, raporton Llapi.info. Në një shtëpi në këtë fshat...

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e një 37-vjeçari

Policia e Kosovës po kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e një personi të kërkuar për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të...

Në Kosovë janë 66 refugjatë – më së shumti nga Algjeria, Siria dhe Libia

Në Kosovë sot shënohet Dita Botërore e Refugjatëve, ndërkaq gjatë ditës Ministria e Punëve të Brendshme dhe UNHCR do të përurojnë sot...

Lajçak: Kosova ende pa liberalizim, situata s’po ecën si duhet

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbisë, Mirosllav Lajçak, pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor në Vjenë, ka theksuar edhe një...

Gashi: Po presim vlerësimin e Avokatit të Popullit për rastin e Valdete Dakës

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi në një prononcim para mediave ka deklaruar se kanë mendime...

Kusari: Opozitarët na akuzojnë për kapje të shtetit, por ata s’po e pranojnë realitetin...

Shefja në detyrë e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se patën përplasje mes tyre dhe grupeve të tjera parlamentare...

Tahiri: Ka tendencë për kapjen e shtetit, çështja e Dakës do të shkojë në...

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, u shpreh i shqetësuar pasi sipas tij Lëvizja Vetëvendosje po tenton kapjen e shtetit.

Konfirmohen 9 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka regjistruar sot edhe 9 raste të reja me virusin korona, pas testimit të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news