Ballina Sport

Sport

  Mourinho: Ronaldo e ka derën e mbyllur për tu larguar nga Reali

  Jose Mourinho e konsideron të mbyllur derën e transferimit te Cristiano Ronaldos për Manchester Unitedin, pasi sipas tij një largim nga Real Madridi është...

  ​Batatina: Në “Zahir Pajaziti” do të zhvillohen edhe ndeshje ndërkombëtare

  Nga e diela e 13 shkurtit skuadra e Llapit ndeshjet si vendas do t’i zhvillojë në stadiumin “Zahir Pajaziti”, terren ky në të cilin...

  Përshëndetja mes lojtarëve, dezinfektimi i topit dhe festa e golave me bërryla: Pesë rregullat...

  Rikthimi i Bundesligës ka sjell pamje që shumë shpejtë do të shikohen edhe në ligat e tjera evropiane, në mënyrë që të mbrohen lojtarët...

  Short i vështirë për Llapin në raundin e dytë të Europa Conference League, nëse...

  Llapi do të luajë për herë të parë në garat evropiane. Në raundin e parë të Europ Conference League, Llapit do të takohet me skuadrën...

  Pamje nga punimet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë

  Javë më parë kanë nisur punimet në stadiumin e qytetit të Podujevës, “Zahir Pajaziti”, ku do të bëhet me bari natyral nga ai sintetik,...

  Porosia e Ronaldos në momentin e vështirë: Luaj për botën

  Superylli i futbollit, Cristiano Ronaldo, ka bërë edhe një thirrje për të respektuar këshillat në përpjekje për të ndalë përhapjen e mëtejme të koronavirusit. Ronaldo...

  Joshua pret meç të fortë dhe fitore ndaj Povetkinit

  Anthony Joshua ka peshuar 107 kilogramë në prag të meçit për titull kundër Alexander Povetkinit, që do të mbahet në stadiumin ikonik "Wembley" të...

  Real Madridi rivalizon Manchester Unitedin për transferimin e Jadon Sanchos

  Real Madridi thuhet se është futur në garë për transferimin e Jadon Sanchos nga Borusia Dormundi në afatin kalimtar veror. Daily Mail raporton se Los...

  Video e paraqitjes individuale ndaj Mallorcas tregon se Messi është më i motivuar dhe...

  Lionel Messi u rikthye në aksion mbrëmë (e shtunë) dhe performanca e tij e madhe ndihmoi Barcelonën në fitoren 4-0 kundër Mallorcas në udhëtim. Ekipi...

  Ronaldinho adaptohet me jetën në burg, video e re tregon se si braziliani kalon...

  Ikona braziliane Ronaldinho javë më parë është arrestuar në Paraguai së bashku me vëllanë e tij. Ish-futbollisti i Barcelonës e Milanit është arrestuar për shkak...