Ballina Sport Faqe 3

Sport

  Podujevë: Ndërron jetë Selatin Vokrri

  Ka ndërruar jetë ish-futbollisti dhe ish-trajneri, Selatin Vokrri nga Podujeva. Kështu ka bërë të ditur në në postim në Facebook, kryetari i Podujevës, Shpejtim...

  Podujevë: Përfundon ndeshja Llapi – Drenica

  Llapi ka shënuar fitore të thellë 4-0 në shtëpi ndaj Drenicës, në kuadër të Superligës së Kosovës, shkruan Llapi.info.   Serinë e golave për për Llapin...

  Gjysmëfinalja e Kupës së Kosovës, përfundon ndeshja Llapi – Gjilani

  Llapi ka pësuar humbje në shtëpi nga Gjilani me rezultat 1-2, në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Kosovës, shkruan Llapi.info. Mysafirët nga Gjilani arritën...

  Gjysmëfinalja e Kupës mes Llapit dhe Gjilani, shënohen dy gola të shpejtë

  Llapi është duke pësuar disfatë me rezultat 0-2 në gjysmëfinales të Kupës së Kosovës. Gjilani e befasoi Llapin në minutën e shtatë të ndeshjes kur...

  Podujevë: Përfundon ndeshja mes Llapit dhe Malishevës

  Llapi ka arritur të shënojë fitore në “Zahir Pajaziti” ndaj Malishevës me rezultat 1-0, në kuadër të Superligës  së Kosovës në futboll, shkruan Llapi.info. Pjesa...

  Vazhdojnë kolonat në rrugën Prishtinë – Podujevë, këto janë pamjet pak para iftarit

  Janë duke vazhduar kolonat në rrugën Prishtinë – Podujevë. Në pamjet që lexuesit kanë dërguar në Llapi.info, shihen automjetet e shumta në këtë pjesë. Qytetarët janë...

  FFK-ja ngushëllon familjen pas vdekjes së futbollistit të ri nga Podujeva

  Federata e Futbollit e Kosovës i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes pas vdekjes së futbollistit të ri të “2 Korrikut”, Leon Syla Futbollisti 15-vjeçar ka...

  Licencimi i FFK-së, Batatina lëshon “bombën”

  Ka vazhduar saga e licencimit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK-së) nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit (MKRS), ku sot janë mbledhur...

  Xhaka shënon për Zvicrrën në mes të Serbisë (VIDEO)

  Granit Xhaka ka shënuar gol për Zvicrën. Futbollisti kosovar shëni golin e katërt kundër Bjellorusisë, në ndeshjen e cila po zhvillohet në Serbi Goli mund ta...

  Ky është dënimi për Ballkanin dhe Llapin për incidentin në Podujevë

  Ndeshja derbi e Superligës së Kosovës e javës së 25’të mes Llapit e Ballkanit përfundoi me incidente të tifozëve.Tifozët e Ballkanit sulmuan ata të...