Ballina Lëmsh

Lëmsh

  Kopja e veturës së “Batmanit” do të hidhet në ankand për 30 mijë funta

  Vetura kopje e veturës së famshme “Batmobile” që është përdorur në filmin e Betmenit me aktor kryesor Michael Keaton do të hidhet në ankanda...

  Ia vret qenin fqinjit, ia servon në darkë pa dijeninë e tij

  Një 62-vjeçar koreano-jugor, ka vrarë në fillim qenin e shtëpisë së fqinjit, pastaj e ka gatuar dhe në fund ia ka shërbyer të zotëve...

  Shikoni se sa shpejt Porsche kap shpejtësinë 320 km/orë

  Vetura është mundësuar nga motori 4.0 me 6 cilindra që zhvillon 510 kuaj fuqi, ndërsa modeli i mëparshëm kishte 485 kuaj fuqi. Ende, emetimet e...

  Kështu mund ta ndihmoni Elvira Gashin nga Gjakova (Video)

  Elvira ka 13 vjet që vuan nga një sëmundje e lëkurës e cila e ka shtrirë në shtrat. Asaj i duhet trajtim jashtë vendit, dhe...

  Studimi: Meshkujt që veshin ngjyrë të kuqe – të nevrikosur dhe agresivë

  Një studim i ri ka treguar se meshkujt që veshin ngjyrë të kuqe rezultojnë të jenë të nevrikosur dhe agresivë. Kërkuesit thonë se zbulimet...

  Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

  Për kthimin e emrit prestigjioz flitet prej vitesh. Mercedes ka Maybach dhe Audi duhet ta kthejë Horch së shpejti në skenë. Siç e kemi njoftuar tashmë,...

  Putin urdhëron lirimin e balenave nga “burgu”

  Pas një fushate të mbështetur nga aktori Leonardo Di Caprio, presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar lirimin e rreth 100 orkave dhe belugave, të...

  Derisa po rregullonte mallin në supermarket, nga veza doli një zog

  Pronarja e një supermarketi në Tajlandë mbeti pa fjalë, kur një zog doli nga veza, teksa po sistemonte bigurinat në raft. Khun Pukpik është pronare...

  Çfarë ndodhë me veturën kur futeni me shpejtësi në gropa?

  Në këtë episod, ju mund të shihni se çfarë ndodhë me makinën kur futet me shpejtësi në një rrugë me gropa. Warped Perception, një kanal...

  Kosovari gjuan me armë në dasmën që po mbahej në restorant

  Policia e Kosovës, çdo ditë po shoqëron në polici persona të cilët po përdorin armët nëpër ahengje familjare. Pavarësisht arrestimeve të shpeshta dhe apelit të...